Öğrencilerinden ziyaret

2
Vize İlçesinde faaliyet gösteren Cumhuriyet İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri, Yerel Yönetimler konusunu işledikleri dersleri için Belediye Başkanı Sedat Balkı’yı ziyaret ederek  bilgiler aldılar.
HABER MERKEZİ 
Cumhuriyet İlkokulu 4/A sınıfı öğretmeni Güllüzar Erdoğan, 4/B sınıf öğretmeni Seher Tanrıöver, 4/C sınıfı öğretmeni Berfu Bayrak ve öğrenciler Yerel Yönetimler konulu dersleri kapsamında Belediye Başkanı Sedat Balkı’yı makamında ziyaret ettiler. 
Öğrenciler Belediye Başkanı Sedat Balkı’ya dersleri gereği bir yerel yönetim kuruluşu olan Belediye ile ilgili sorular sordular. Bir öğrenci “Sokak Hayvanları için neler düşünüyorsunuz” diye sorarken bir başka öğrenci de “Projelerinizi hazırlarken gençlere danışırmısınız” diye sordu. Başkan Balkı da bu sorular üzerine verdiği cevaplarında; “Sokak hayvanları için yeni tadilat yaptığımız mezbaha binamızın yanına hayvan barınakları yapacağız” dedi. Diğer soru için de “ Biz ilçemiz ile ilgili projeler hazırlarken sadece gençlere değil, yapacağımız proje kimleri kapsıyor ise herkesime danışmaya gayret gösteriyoruz” dedi. Başkan Balkı çocukların Belediye Başkanı olarak kendisinden istediklerini sorduğunda ise çocuklar yüzme öğrenebilmek için havuz istediklerini, bisikletleri ile daha rahat dolaşabilmeleri için bisiklet yolları ve daha kapsamlı oyun parkları istediklerini söylediler. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here