Öğrencilere “Hayvan Sevgisi” aşılanıyor

11
* Kırklareli Belediye Başkanlığı, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nce Kırklareli Merkez İlçede bulunan ilköğretim okullarındaki öğrenciler, ‘sokak hayvanları’ konusunda bilinçlendirme çalışmaları devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi Başkanlığı, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nce 2 Nisan 2012 saat 14.00’da Doğan Işıklap İlköğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmeni Örsan Tüzün gözetiminde 7. sınıf, 50 öğrenciyi Kırklareli Belediyesi Küçük Hayvan ve Rehabilitasyon Bakım Evi’ne götürerek sokak hayvanları hakkında bilinçlendirildi.
Kırklareli Belediyesi Küçük Hayvan ve Rehabilitasyon Bakım Evi Veterineri Ümit Kiracıoğlu tarafından öğrencilere sokak hayvanlarına yönelik yapılan, aşılama, kısırlaştırma ve sahiplenme konusunda bilgiler verildi. Başıboş ve çevreye rahatsızlık veren sokak hayvanlarını buraya getirilerek aşılandığını, kısırlaştırıldığını belirten Veteriner Kiracıoğlu şunları söyledi; 
“Sahipsiz, başıboş, çevreye rahatsızlık veren, hasta olan sokak hayvanlarını toplayarak buraya getiriyoruz. Topladığımız sokak hayvanlarını tedaviye ihtiyaçları olanları tedavi ediyoruz, kısırlaştırıyoruz, aşılıyoruz, insanlara ve diğer hayvanlara zararsız olduğunu anladıktan sonra dışarıya bırakarak özgür kalmasına izin veriyoruz. Sahiplenmek isteyenlere ücretsiz ve aşıları yapılmış bir şekilde sahiplendiriyoruz. Sahiplendirilmeyen hayvanlar tekrar alındıkları yerlere bırakıyoruz. Hayvanların alıştıkları yaşadıkları ortamlar var bu alıştıkları ve yaşadıkları ortamın dışında yaşayamazlar, çevreye uyum sağlayamazlar bu neden den ötürü hayvanları aldığımız yere bırakıyoruz” dedi. (ş)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here