Öğrencilere Çevre Eğitimi veriliyor

16
Tekirdağ’ın Çorlu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü temiz çevre bilinci oluşturmak amacıyla okullarda eğitim seminerleri veriyor.
HABER MERKEZİ 
Bu kapsamda Çevre Koruma Müdürlüğü personeli Çevre Mühendisi Cüneyt Akkaz, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencilerine slayt gösterisi eşliğinde eğitim semineri verdi. Akkaz sunumunu “Atık Nedir?, Atık Çeşitleri, Katı Atıkların Bertarafı, Atıkların Geri Kazanımı, Geri Dönüşüm Nedir?, Ambalaj Nedir?, Kağıt-Karton Ambalajlar, Metal Ambalajlar, Plastik Ambalajlar, Cam Ambalajlar, Geri Kazanımın Faydaları, Çorlu Belediyesi’nin Geri Kazanım Projesi, Bitkisel Atık Yağların Toplanması” başlıkları altında gerçekleştirdi. Çevre Eğitimi seminerinde Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Müdürü Bekir Ateş ve öğretmenler de hazır bulundu.
Çorlu Belediyesi’nin geri dönüştürülebilen atıkları kaynağında toplama çalışmalarını anlatan Akkaz, kâğıt, plastik, metal ve cam atıklarının apartman, işyeri ve okullara dağıtılan geri dönüşüm kutularına atılması gerektiğini söyledi.
Sunumunda Bitkisel Atık Yağlar konusuna da geniş bir yer ayıran Akkaz, Çorlu Belediyesi ve Ezici Biodizel firmasının işbirliğiyle bitkisel atık yağların biriktirilmesi amacıyla bidonlar dağıtıldığını ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda toplandığını belirtti. 1 litre atık yağın 1 milyon litre suyu kullanılamaz hale getirdiğini söyleyen Akkaz, eğitim seminerine katılan öğrencileri de bitkisel atık yağları doğaya atmadan bidonlarda biriktirmeleri ve yetkililere teslim etmeleri konusunda uyardı.
Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından verilen eğitim seminerleri Çorlu’daki diğer okullarda devam ettirilecek. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here