Öğrenciler zirvedekilerle buluşuyor

7
* 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı “Zirvedekilerle Buluşma” Paneli’nin 2’ncisi yapıldı.

HABER MERKEZİ
Geçtiğimiz aylarda Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın katılımı ile 1. gerçekleştirilen “Zirvedekilerle Buluşma” panelin 2’ncisi 11 Mart 2014 Salı günü saat 10.30’da Kırklareli İl Halk Kütüphanesi Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Kırklareli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Erkan Yıldırım, Kırklareli Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mühendis Emre Kalaycı, Kırklareli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Zafer Ömer panele katılan öğrencilere ilk önce özgeçmişleri hakkında, daha sonra meslekleri hakkında bilgiler verdiler. Mesleklerin zor yanlarını, kariyerlerini, hangi aşamayı atlattıktan sonra bu aşamaya geldiklerini anlatarak öğrencileri bilgilendirdiler. Programın sonunda sonun da ise öğrenciler merek ettikleri soruları katılımcılara sorarak bilgi aldılar. “Zirvedekilerle Buluşma” paneline Kırklareli Anadolu Lisesi ve Remzi Yapıcı Anadolu Öğretmenlik Lisesi Öğrencileri katıldı.
Kırklareli İl Halk Kütüphanesi Toplantı Salonu’nda saat 14.00’da yapılan “Zirvedekilerle Buluşma” Paneli’nin katılımcıları ise Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Çiğdem Cerit, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Şengörür, TMMOB Koordinatörü Kurulu Başkanı Dr. Erol Özkan, Kırklareli Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güzün Kaya oldu.
Katılımcıları dikkatle dinleyen Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi, TOBB Anadolu Lisesi, Kırklareli Fen Lisesi öğrencileri merak ettikleri konuları katılımcılara sorarak meslekleri hakkında bilgi aldılar. “Zirvedekilerle Buluşma” Paneli’nin yapılmasını amacı 11. Sınıf öğrencilerinin meslek seçme konusunda bilinçlendirmek ve ilimizde kendi alanlarında en ihya kartlı meslek temsilcileri ile buluşturarak onların mesleki deneyimlerinden faydalanmalarını sağlamak olarak açıklandı. (Kadir Sinici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here