Öğrenciler Trafik Kazaları’na karşı bilgilendirildi

29
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü İlköğretim ve Lise öğrencilerine yönelik “Sürücü ve Yaya” konulu eğitim seminerleri veriyor.
HABER MERKEZİ
Şimdiye kadar iki okulda verilen seminerin üçüncüsü 15 Aralık 2011 Perşembe günü saat10.15’te Kırklareli Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencilerine verildi.
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Büro Amiri Komiser Yardımcısı İlknur Katlav Özdağ ve Şube Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Erol Ak’ın sunumunu yaptığı seminere Okul Müdürü Necmi Şimşek, Müdür Yardımcıları Serhat Çolak ve Osman Atasoy ve 9. sınıf öğrencileri katıldı.
* “Ülkemizde yaşanan trafik kazalarında çok sayıda insan hayatını kaybediyor”
Seminer öncesi kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü Necmi Şimşek şunları kaydetti;
“Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğümüzce yaya bir kimsenin trafikte neler yapması, nasıl durması gerektiği, sürücü ise kaza yaşanmaması için neler yapılması gerektiği siz öğrencilerimize anlatılacak. Yarın öbür gün inşallah ehliyet alacaksınız. Bu konularda da sizlere bilgiler verilecek. Bu seminerde amaç şu; ülkemizde yaşanan trafik kazalarında çok sayıda insan hayatını kaybediyor. Özellikle dini bayramlarda olan uzun tatillerde nerdeyse bir deprem sonrası verilen kayıplara yakın insan hayatı kayıpları veriliyor. Bu kayıpların verilmemesi için alınması gereken önlemler sizler ile paylaşılacak.”
Kırklareli’de bulunan tüm ilköğretim 3-4-5. sınıf ve Lise 9. sınıf öğrencilerine verilen seminerde anlatım yapan, Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Büro Amiri Komiser Yardımcısı İlknur Katlav Özdağ, öğrencilere Araç trafiğinin nasıl akması gerektiğini anlatarak, hatalı araç kullanımı sonucun trafikte yaşanan kazaların çok olmasına dikkat çekti. Bu kazaların boyutunu anlatan İlknur Katlav Özdağ, trafik kazaları sonuçlarının ülke ekonomisine ve insanlara verdiği ciddi zararlardan bahsetti. İlknur Katlav Özdağ, kazalardaki ölüm riskinin azalması için neler yapılması gerektiğini öğrencilere anlatarak bu konuda bilgiler verdi. Seminerde ayrıca öğrencilere trafik kazaları ve kazaları önleyici bilgiler içeren kısa filmler izletildi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here