Öğrenciler temsilen Vali, Belediye Başkanı, Başsavcı ve Emniyet Müdürü oldu

18
“Makam koltukları oturmak için değil çalışmak içindir”
HABER MERKEZİ
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 92. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, Fahri Kasapoğlu İlköğretim Okulu öğrenci ve idarecileri Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ı makamında ziyaret etti.
Fahri Kasapoğlu İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencileri Zeynep İpek Üstündağ, Erdem Dikmen, Müzik öğretmeni Gülfem Karakaş ve Okul Müdürü Hasan Genç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde saat 09.10’da Vali Mustafa Yaman’ı makamında ziyaret etti. Vali Yaman, makam koltuğunu 5. sınıf öğrencisi Üstündağ’a devretti.
Üstündağ; “Makam koltukları oturmak için değil çalışmak içindir” dedi.
Makam koltuğuna oturur oturmaz işe koyulması gerektiğini ifade eden Üstündağ, yaptığı konuşmasında şunları söyledi;
“Milletimizin çocuklara verdiği önemi ve duyduğu güvenin göstergesi olarak Sayın valimiz makam koltuğunu bana devretti. Kendilerine tüm çocuklar adına çok teşekkür ederim. Öğretmenimizin dediğine göre makam koltukları oturmak için değil çalışmak içindir. O zaman biran önce işe başlamak istiyorum. Eğitimin içerisinden gelen birisi olarak işe, okullarımızın sorunları ile başlayacağım.”
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz’a okulları ziyaret ederek, eksikliklerini tespit etmek istediğini ifade eden Üstündağ, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
“Okullarımızda sportif ve kültürel faaliyetlerin önemini hepimiz biliyoruz. Ama bazı okullarımızın bizim desteğimize ihtiyaçları var. Sizlerle birlikte okullarımızı bir ziyaret edip, incelemeler yapalım. Bazı okullarımızın sorunları daha çabuk, basit işler yapılacak giderilebilecek şekildedir.”
Bir gazetecinin ‘Okul Sütü’ Projesi ile ilgili soruyu yanıtlayan Üstündağ;
“Bence de öğrencilere süt dağıtılmalıdır. Öğrenciler, evlerinde süt içmeyi ihmal edebiliyorlar Ancak, okulda her gün içmeyi ihmal edemezler. Bir de sütler ders aralarında, öğrencilere dağıtılabilirse öğrencilerin daha da iyi derslerini anlamalarını sağlar. Derse katılımı da artar ve bu sayede hergün içtikleri süt ile kemik ve vücut gelişimleri de sağlanmış olur” dedi.
Belediye Başkanı ve Emniyet Müdürü’nde bir takım isteklerde bulunan Üstündağ, makam koltuğunu arkadaşı Erdem Dikmen’e devretti.
Dikmen’de Vali Yaman ve Korkmaz’dan bir takım isteklerde bulundu. Yaman, öğrenci ve öğretmenlere bir takım hediyeler verdi. (ue)

 
 
“Okulumuzun bahçesinin asfalta kaplanmasını istiyorum”
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kırklareli Kırkşehitler İlköğretim Okulu öğrencileri ve idarecileri Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ı makamında ziyaret etti.
Okul Müdürü Ramazan Çetin, Müdür Yardımcısı Hacı Yaşık, 6/A Sınıfı öğrencileri Çağatay Halat ile Cansu Sunar’ı Başkan Av. Cavit Çağlayan ve Başkan Yardımcısı Ünal Başkur ile Belediye Meclis Üyeleri karşıladı.
Kırklareli Belediye Başkanlığı koltuğuna geçici bir süre oturan Çağatay Halat, okul bahçelerinin toz toprak olmasından dolayı rahatlıkla oyun oynayamadıklarını belirterek, okul bahçelerinin asfaltla kaplanmasını istedi. Bahçe duvarlarının yapılırken kaldırımlarında zarar gördüğünü belirten Halat, bu zarar gören kaldırımların yapılmasını, okul kapısının önüne aniden yola çıkışların engellenmesi için demir bariyer konulmasını da istedi.
Başkan Çağlayan’da en kısa süre içerisinde bu isteklerin yerine getirilmesi için çalışmaların başlatılacağını belirterek, kendisini ziyarette bulunanlara hediyeler verdi. (s)
 
“Siz bu makamların gelecekteki gerçek sahiplerisiniz”
Kırklareli Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri Elif Yılmaz ve İlkan  Emer temsili olarak Cumhuriyet Başsavcısı oldu.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Gazi Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Müdürü Cevdet Ağca ve öğrencileri Elif Yılmaz ile İlkan Emer Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Aydın’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Cumhuriyet Başsavcısı Aydın öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, öğrencilere 23 Nisan’ın öneminden bahsetti. Daha sonra öğrencilerden Elif Yılmaz’a Cumhuriyet Başsavcısı cübbesini giydirerek makamına oturttu.
Cumhuriyet Başsavcısının görevlerini kısaca anlatan Başsavcı Aydın daha sonra öğrencilere; “Bu makama şuan temsilen oturdun. Fakat siz bu makamların gelecekteki gerçek sahiplerisiniz. Derslerinizi çok iyi çalışın. Gelecekte ülkemizi daha iyi yerlere getirmek için, oturduğunuz makamların hakkını verebilmek için çok iyi çalışmanız gerekiyor” dedi.
Daha sonra İlkan Emer’de temsilen Cumhuriyet Başsavcılığı cübbesi giyerek makam koltuğuna oturdu ve temsilen Başsavcı oldu.
Daha sonra ise Başsavcı Oğuz Aydın öğrencilere hediyeler vererek öğrencilik hayatlarında ve gelecekteki iş hayatlarında başarılar diledi. (ş)

 
“Çocuk ve yaşlılara şefkat ve sevgi gösterin”
Kırklareli Karahıdır İlköğretim Okulu öğrencileri Saadet Vardar ve Batuhan Manay, Okul Müdürü Enver Erdem ve öğretmenleri Korhan Altınyüzük ile birlikte23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 23 Nisan 2012 Pazartesi günü saat 09.30’da Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyarette bulundu.
Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu tarafından ağırlanan öğrencilere Canbazoğlu tarafından emniyet müdürlüğü hakkında bilgiler verildi. Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü koltuğuna oturan Batuhan Manay tüm çocukların bayramını kutlayarak telsiz ile ilgili birimlere verdiği talimatlarında şunları kaydetti: 
“Tören için stadyumda tedbirler alındı mı? Trafik polislerimiz motosiklet sürücülerini kontrol etsinler. Ehliyetsiz, kasksız olanlara işlem yapılsın. Bayram dolayısıyla halkın yoğun olduğu yerlerde asayiş tedbirlerini alalım. Hırsızlık olaylarına karşı ekiplerimiz duyarlı olsunlar. Ekiplerimiz görevlerini yaparlarken özellikle çocuk ve yaşlılara şefkat, sevgi göstersinler.”
Daha sonra İl Emniyet Müdürü Canbazoğlu tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. (s)  
  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here