Öğrenciler Sertifikaları’nı aldı

3
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Toylan “Amadeus Bilgisayarlı Rezervasyon …
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Toylan “Amadeus Bilgisayarlı Rezervasyon Sistemleri”nin yaptığı sınavda başarılı olan öğrencilere sertifikalarını verdi.
Öğretim Görevlisi Gülay Çakır tarafından verilen Biletleme Otomasyonu Dersi’nden sonra girdikleri sınav neticesinde sertifika almaya hak kazanan Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programı öğrencileri Elif Arslan, Aslıhan Kızılkaya, Derya Özel, Ersin Coşan, Eda Berber ve Semiha Ergin belgelerine kavuştu. 
Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programı öğrencilerini “Amadeus” isimli Rezervasyon Programı’nın Sertifika Sınavı’na hazırlayan Pınarhisar MYO Öğretim Görevlisi Gülay Çakır öğrencileriyle birlikte Pınarhisar MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Toylan’ı makamında ziyaret etti. Çakır, derste başarılı olan öğrencilerin İstanbul’da yapılan Amadeus Bilgisayarlı Rezervasyon Sistemleri Sertifika Sınavı’na gönderildiğini belirtirken başarılı olan öğrencilerin dünyanın en çok kullanılan Rezervasyon Sistemleri arasında yer alan Amadeus Programı’na dair uluslararası geçerliliği olan bir sertifika almaya hak kazandıklarını kaydetti. 
Pınarhisar MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Toylan ise bu sertifikaların seyahat sektöründe çalışmak isteyen öğrenciler açısından son derece önemli olduğunu vurgularken bu belge sayesinde öğrencilerinin Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin biletlerini satan dünya genelindeki hava yollarının satış temsilciliklerinde ve seyahat acentelerinde istihdam edilebileceklerinin altını çizdi. Ziyaret sonunda Toylan, öğrencileri sınava hazırlayan Öğretim Görevlisi Gülay Çakır’a teşekkür ederken, sınava girerek Sertifika almaya hak kazanan öğrencilere belgelerini verdi ve kendilerine iş hayatında başarılar diledi. Ziyaret öğrencilerle beraber çekilen toplu fotoğrafla son buldu. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here