Öğrenciler “Çevre Kirliliği ve Geri Dönüşüm” hakkında bilinçlendiriliyor

15
Kırklareli Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Kırklareli merkezde bulunan İlk ve Ortaöğretim Okulları’na yönelik düzenlenen seminerlere bu yıl da devam ediliyor.
HABER MERKEZİ
Bu yıl öğrencilere “Çevre Kirliliği, Geri Dönüşüm” konularında eğitim ve bilinçlendirme çalışması 18 Şubat 2013 Pazartesi günü başladı. 
Eğitimlerin ilki Pazartesi günü saat 14.00’da Kırklareli Anadolu Lisesi’nde verildi. Kırklareli Belediye Başkanlığı Su İşleri Müdürlüğü’nde görevli Çevre Yüksek Mühendisi Ufuk Özen tarafından hazırlanan “Çevre Kirliliği, Geri Dönüşüm” slâyt sunumu eşliğinde öğrenciler bilgilendirildi. 
Çevreyi kirleten unsurları ve koruyan yöntemleri en iyi şekilde anlatarak yakın gelecekte çevre felaketlerine nasıl engel olunabileceğini anlatan Çevre Yüksek Mühendisi Ufuk Özen; “Çevreyi kirleten ve koruyan yöntemleri en iyi şekilde öğrenmeliyiz. Eğitim seminerlerimiz ile öğrencilerimize sağlıklı, temiz ve güzel bir dünyada yaşayabilmek için gereken bütün şartları anlatıp, bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Gelecek nesiller anlatılan bilgileri kullandıkları takdirde çevrelerine en iyi şekilde sahip çıkacaktırlar” dedi.  (Savaş Eskici)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here