“Ofisçiler her zaman birbirinin dostudur”

16
Kırklareli’nin en yaşlı ofis emeklisi olan 91 yaşındaki Abdullah Tanman’a Bağısız Tarım Orman ve Çevre Sendikası (BATOÇ-SEN) tarafından plaket verildi.
HABER MERKEZİ
Bağısız Tarım Orman ve Çevre Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Göksal Çidem ve sendika üyeleri 28 Eylül 2011 Çarşamba günü Kırklareli Dostluk Evi’de bir araya geldi. Burada saat 18.00’da düzenlenen mini bir tören ile ofisin en yaşlı emeklisi olan 91 yaşındaki Abdullah Tanman’a Kırklareli Toprak Mahsulleri Ofisi’ndeki görevi süresince ülke tarımına ve çiftçisine verdiği hizmetlerden dolayı bir plaket takdimi yapıldı.
*“TMO’nun en yaşlı kişisi”
Plaket takdimi öncesinde bir konuşma yapan BATOÇ-SEN Genel Teşkilatlandırma Sekreteri 
Göksal Çidem, uzun yıllar önce emekli olan bir ofis çalışanının yaşadığını öğrendiklerini belirterek şunları kaydetti;
“Bizler Toprak Mahsulleri Ofisi’nde çalışan emeklileriz. Ofisimizden çok uzun yıllar önce emekli olan Abdullah amcamızın olduğunu Aydın Karakoç’tan öğrendik. Bizim tespitlerimize göre TMO personelinden hayatta olan en yaşlı kişi Abdullah amcamızdır. Kendisini tanımaktan gurur duyduk. Bu anı ölümsüzleştirmek için Bağısız Tarım Orman ve Çevre Sendikası olarak Abdullah amcamıza bir plaket sunmak istiyoruz. Kendisine buraya kadar geldiği için çok teşekkür ediyoruz. Bizler onu tanımaktan mutlu olduk. İnşallah bundan sonra daha sık kendisi ile görüşeceğiz. Ofisin bir sloganı var, herkes bilir; “Ofis çiftçinin kara gün dostudur.” Biz ofis personeli olarak birbirimizin her zaman dostuyuz. Bu dostluğu pekiştirmek adına kendisine bir plaket takdim etmek istiyorum.”
Göksal Çidem, 91 yaşındaki Abdullah Tanman’ın elini öperek kendisine plaketini takdim etti. Daha sonra törene katılan tüm ofis emeklileri Abdullah Tanman ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here