Ödüllü fotoğraflar sanatseverlerle buluştu

15
Kırklarelili fotoğraf sever Ercan Enterli’nin Ödüllü Fotoğrafları Kırklareli halkı için sergilendi.

HABER MERKEZİ

Ercan Enterli’nin 30 adet ödüllü fotoğrafı Kırklareli Gar Binasında sergilenmeye başladı. Serginin açılış törenine Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur ve onlarca sanatsever katıldı. Başkan Çağlayan yaptığı açılış konuşmasında; “Tüm sanat dallarını olduğu gibi fotoğraf sanatını da her zaman destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz. Yaklaşık bir ay önce bir başka fotoğrafçı arkadaşımızın sergisinin açılışında bulunmuştuk. Yeniden bir fotoğraf sergisi açılışı yapmak bizleri gerçekten çok mutlu etti. Umut ediyorum ki bu sergilerin devamı gelecektir. Bu açtığımız fotoğraf sergisinin diğer sergilerden farklı bir özelliği de bulunuyor. Çünkü buradaki fotoğrafların tamamı ödüllü fotoğraflar. Ben şahsım adına fotoğraf sanatçısı Ercan Enterli’yi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi. Daha sonra kurdele kesilerek sergi gezildi.
Ödüllü fotoğraflarını sergilemekten duyduğu mutluluğu dile getiren Ercan Enterli; “Birkaç yıldır büyük bir özen ile yaptığım çalışmaların birçoğu ödüllendirildi. Ödül aldığım 30 fotoğrafı burada sergilemek benim için büyük bir mutluluk. Kırklareli’de bu tür sergiler gözle görülür bir şekilde arttı. İnanıyorum ki önümüzdeki günlerde çok daha fazla sayıda sergi açılacak.
Fakat bir sergi açmak bu işi maddi çıkar gözetmeksizin yapan bir kişi için fazla maliyetli oluyor. Kırklareli esnafı bu tür etkinlere sponsor olarak katıldığı takdirde fotoğraf sanatı daha da ilerleyecektir. Bu sergiye sponsor olan Agam Börek Salonu’na teşekkür ederim.
Sergimin açılışına gelen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor ve tüm sanatseverleri sergiye bekliyorum” dedi.
Enterli, fotoğraf sergisinin bir önceki sergiler gibi ücretsiz gezilebileceğini ve dileyenlerin ödüllü fotoğraflarını satın alabileceğini de belirtti.
Ödüllü fotoğraf sergisi 7 Kasım 2009 Cumartesi gününe kadar açık kalacak. (yy-ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here