Ödüller sahiplerini buldu

17
* Kırklareli Fen Lisesi Müdürlüğü tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 7’ncisi düzenlenen “Puhu Bilim Şenliği”nde yarışan 79 Proje’den dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Kırklareli Fen Lisesi Müdürlüğü tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 7’ncisi düzenlenen “Puhu Bilim Şenliği”ne katılan 79 Proje’nin değerlendirilmesi yapılarak Ödül Töreni düzenlendi.
Okulun Konferans Salonu’nda 14 Mayıs 2015 Perşembe günü düzenlenen Ödül Töreni’ne; Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ercan Aras, Okul Müdürü Sadi Gökkaya, Müdür Başyardımcısı Alper Erarslan, Müdür Yardımcıları Nurşen Turgut, Salih Yiğit, Bilim ve Teknoloji İl Müdürü Muzaffer Akgül, SGK İl Müdürü Av. Tahsin Halcı, Mahalli İdareler Müdürü Alaaddin İkican, Okul Öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
Sayfı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda ilk olarak Okul Müdürü Sadi Gökkaya bir konuşma yaparak, bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen ve destek veren herkese teşekkür etti. Kırklareli Fen Lisesi Müdürlüğü tarafından Okulun tanıtımının yer aldığı sunumun izlenmesinin ardından “Mindflex Yarışması” yapıldı. Yarışmayı 11/A Sınıfı öğrencisi Fatih Selim Aktaş kazandı.
Daha sonra “7. Puhu Bilim Şenliği”ne katılan eserleri değerlendirmek üzere oluşturulan Jüri’de yer alan; Kırklareli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bahtiyar Dursun, Yrd. Doç. Dr. Betül Özer, Yrd. Doç. Dr. Zafer Ömer Özdemir, Yrd. Doç. Dr. Alaettin İşeri, Öğretim Görevlisi Erkan Taşdemir ile Öğretim Görevlisi Ahmet Altay’a Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ercan Aras tarafından Teşekkür Plaketi verildi.
* Dereceye girenler ödüllerini aldı 
Fizik Alanı’nda 23, Kimya Alanı’nda 19, Biyoloji Alanı’nda 19, Sosyal Bilimler Alanı’nda 12 ve Matematik Alanı’nda 6 olmak üzere toplam 79 Proje’nin yer aldığı Bilim Şenliği’nde dereceye girenler şu şekilde açıklandı:
– Matematik Alanı’nda; “Asal Sayılar” Projesi Bedir Halcı-Arif Erdem
– Fizik Alanı’nda; “Elektrostatik Deneyler” Deniz Muhacir-Görkey Gürel
– Biyoloji Alanı’nda; “”45 Dakika Kalp Mabsajı” Yiğit Emre Aykan
– Sosyal Bilimler Alanı’nda; “”Engelsiz Hac”  Oğuzhan Uçar-Orhan Can Gelep-Doğukan Sevim’in ödüllerini programa katılanlar tarafından verildi.
Programda ayrıca “Scrabble Yarışması”nda Takım olarak 1. Olan 11/A Sınıfı öğrencisi Fatih Selim Aktaş’a, Bedir Halcı ile Mertcan Güneş’e Puhu Bilim Şenliği Özel Ödülü verilmesi ile profram sona erdi. (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here