ÖDP Pınarhisar İlçe Örgütü “Durmak yok mücadeleye devam” dedi

18
Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Pınarhisar İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresi 31 Mart 2012 Cumartesi Günü Pınarhisar ÇİMSE-İŞ Lokali’nde yapıldı.
HABER MERKEZİ
 Olağan Genel Kurul saat 13.30’da Divan Başkanlığı’nın oluşturulması ile başladı. Divan Başkanı A. Sinan Koca’nın yönetiminde gündem maddeleri işletildi. Faaliyet ve Mali Rapor’un okunup ibrasından sonra Yönetim Kurulu Seçimi’ne geçildi. Yönetim Kurulu Seçimi’ne tek liste ile gidildi. Oy birliği ile seçilen Yönetim Kurulu’nda; Ü. Naci Altıntaşı İlçe Başkanı, Lütfi Taşgit İlçe Sekreteri, Salih kulalı Mali Sekreter, Ali Türkdönmez ve Metin Kıranoğlu üye olarak yer aldı.
Seçimden sonra açıklama yapan ÖDP Pınarhisar İlçe Başkanı Ü. Naci Altıntaşı ülkemizin zor bir dönemden geçtiğini, hükümete muhalif olan her sesin kıstırılmaya çalışılması yönünde her türlü antidemokratik uygulamaların kuralsızca uygulandığını belirterek, bunun son örneğinin 28-29 Mart’ta 4+4+4 Yasası’na tepkilerini göstermek isteyen eğitim emekçileri ve kamu çalışanlarına  Ülke ve Dünya kamuoyunun gözü önünde yapılan orantısız güç kullanımlarını örnek gösterdi.
Altıntaşı; “21. Yüzyıl’da hem uluslararası düzlemde hem de Türkiye’de, sermaye egemenliğinin dışında ve bunun ötesine geçen bir çözüm aramak, bunun gerektirdiği mücadelenin sorumluluklarını üstlenmek, bir insanlık görevi olarak karşımızda durmaktadır. Sınıflı toplumların ortaya çıkışından bu yana insanlığın özlemi olan, işçi ve emekçi sınıfların pratiğinde kendini yeniden üreten eşit, özgür, sömürüsüz ve sınıfsız bir dünya arayışı bu mücadelenin eksenini oluşturuyor. Bu evrensel ve tarihsel özlemin taşıyıcısı olan Özgürlük ve Dayanışma Partisi, kapitalizmin ve onun insanlığa dayattığı bütün baskı, sömürü, şiddet ve eşitsizlik biçimlerinin ortadan kalkmasını savunmaktadır. ÖDP, özgürlükçü, özyönetimci, enternasyonalist, demokratik planlamacı, ekolojist, militarizm karşıtı  bir sosyalizm doğrultusunda, sermaye güçlerinin egemenliğini ve emperyalizmin tahakkümünü ortadan kaldırarak emek güçlerinin siyasi iktidarının kurulmasını amaçlıyoruz” dedi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.