“Ödenen vergilerle devlet olanaklar sağlıyor”

14
Kırklareli Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ali Fuat Şeker,
vergi ödemenin en temel ilkelerinden birinin toplumsal sınıf farkı
tanımadan tüm vatandaşların bu görevi yerine getirmesi gerektiğini
belirterek…

HABER MERKEZİ

“Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, vergi toplumunun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vatandaşlarımızın vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlıklarının arttırılması ile toplumda ve özellikle yarının mükellefleri yada ülkenin yöneticileri olacak çocuklarımızda sağlıklı vergi bilincinin oluşturulması ve mükellef ilişkilerinin uyumlu hale getirilmesi amacıyla vergi haftası kutlanmaktadır.
Vergi Dairesi mensuplarının, Esnafımızın, tüccarımızın, halkımızın vergi haftası kutlu olsun.
Vergiyi kısaca devletin gerçek ve tüzel kişilere yüklediği ekonomik yükümlülük olarak açıklayabiliriz.
Vergi ödemenin en temel ilkelerinden biri toplumsal sınıf farkı tanımadan tüm vatandaşların bu görevi yerine getirmelidir.
Aynı ülkede yaşayan Devletin sunduğu hizmetlerden yararlanan vatandaşlar olarak hepimizin Devlete vergi ödemesi gerekir. Bu ödediğimiz vergiler ile devlet bizlere çeşitli olanaklar sağlamaktadır. Devlet vatandaşlarının çok daha rahat yaşayabilmesi için biz vatandaşlardan aldığı vergiler ile halkına çeşitli kullanım olanakları sağlar, vergi ödemek bir ülkede yaşayan her vatandaşın en kutsal görevlerinden biridir. Devletin bu vergilerden topladıkları ile en iyi şekilde hizmet sunması da, vatandaşlarına karşı yerine getirmesi gereken en önemli görevlerden biridir.
Kayıt dışı ekonomi ile mücadele toplumun tüm kesimlerine görevler düşmektedir. Meslek Odaları, Belediye Görevlileri, Vergi Daireleri ve Vatandaşlarımız bu sorumluluk bilinci ile hareket eder ise ülkemizin kanayan yarası olan kayıt dışı sorunu bir parçada olsa çözülmüş olacaktır.
Vergi Adaletinin sağlanması için kayıt dışı ekonomi ile mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesi gerekmektedir” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here