Oda’lar Kırklareli’nin ekonomisi için atağa kalktı

30
* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meslek Komiteleri tarafından başlatılan toplantılar ile Kırklareli Ekonomisi daha iyi noktalara ulaştırılacak.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası’nın (LTSO) Gıda Meslek Komiteleri düzenlenen toplantıda bir araya geldiler.
Düzenlenen toplantıya; Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meclis Başkanı Erdoğan Semerci, Başkan Yardımcısı Şevket Başgelen, 3. Meslek Komitesi Başkanı Serhad Güney, Üyeler; Yavuz Beğeçaslan, Şükriye Alkan, Hüseyin Derin, Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası’ndan (LTSO); Şevket Muntaş, Şerif Güney, Musa Gabralı, M. Gürel Balkan, Fahri Cömert katıldı.
Karşılıklı görüş alışverişinde bulunan toplantı ile ilgili olarak açıklamada bulunan KTSO Meclis Başkan Yardımcısı Şevket Başgelen şunları kaydetti:
“KTSO ve LTSO Meslek Komiteleri olarak geçtiğimiz gün bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda Odalar arasında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. 4 Ana Başlık altında Odalar olarak mutabakata vardık. Şehrimizdeki firmalar ile ortak bir Fuar açmak için çalışmalar başlatacağız. Bölgemizde marka değeri bulunan ve kapanmak üzere olan, Fabrika ve Firmaları ayakta tutmak için lobi oluşturacağız. Yılda 1 veya 2 kere Alışveriş Festivali düzenleyerek yurtdışı bağlantıları sağlayacağız. Trakya Kalkınma Ajansı ile anlaşıp Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası, Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası ve Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası’ndan 1’er temsilci gönderilecek. Bu temsilcilere “Proje Yazım Eğitimi” verilmesi sağlanacak.
Önümüzdeki günlerde Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komitesi Üyeleri ile yaptığımız bu toplantıların bir benzerini Babaeski Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri Üyeleri ile de gerçekleştireceğiz. Burada düzenleyeceğimiz toplantıda Odalar arasındaki fikir alışverişlerini güçlendirerek, Kırklareli’nin ekonomisini canlandıracağız.” (Savaş Eskici)  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here