Öcal’ın asılması için atılan imzalar 3 bini geçti

24
Ulusal Parti (UP) tarafından Türkiye’nin 22 ilinde olduğu gibi Kırklareli İl Başkanlığı da 20 Temmuz 2010 Salı günü Kırklareli İstasyon Caddesi üzerinde Atatürk Stadyumu girişi karşısında saat 16.30’da “İdam Cezası Geri Gelsin, Apo Asılsın” pankartlarıyla PKK bölücü terör örgütü Lideri Abdullah Öcalan’ın asılması konusunda imza kampanyası başlatılmıştı.

HABER MERKEZİ

PKK bölücü terör örgütü Lideri Abdullah Öcalan’ın devlet tarafından bakılmaması, idam cezasının geri getirilerek asılması için Kırklareli İl Başkanlığınca 20 Temmuz 2010’da başlayarak 23 Temmuz 2010’da sona eren ve 4 gün süren kampanyada Kırklareli’de yaklaşık 3 bin ıslak imza atıldığı kaydedildi.
Günde 750-900 arası ıslak imza atıldığını ifade eden İl Başkanı Yaman 4 günde yaklaşık 3 bin’e ulaştığını açıkladı.
UP Kırklareli İl Başkanı Şuuri Yaman yapılan imza kampanyasına vatandaşın tatile çıktığı yaz aylarında olduğumuz günlerde Öcalan’ın asılması için toplanan imzaların yeterli olduğunu belirterek;
“İdam Cezası Geri Gelsin, Apo Asılsın” sloganlarıyla Partimiz Genel Başkanlığı tarafından başlatılan bu imza kampanyasına Kırklareli vatandaşından özellikle yaşlı kesimlerden olumlu tepkiler aldık. ‘Bu güne kadar çok geç kalındı. Eğer ki asılacaksa neden katkıda bulunmayalım” diyerek onlarda imza attılar.
Başlatılan imza kampanyasıyla ilgili diğer illerle de iletişim içerisindeyiz ve bizim gibi onlarda olumlu tepkilerle karşılaştıklarını belirttiler. Yaptığımız kampanya sayesinden Türkiye’yi kimsenin bölemeyeceği kanaatindeyiz” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here