Öçal yepyeni prodüksiyonlarda boy gösteriyor

15
Öçal yepyeni prodüksiyonlarda boy gösteriyor

Dünyaca ünlü perküsyon sanatçımız Burhan Öçal, uzun yıllar yurtiçi ve yurtdışında sürdürdüğü başarılı müzik kariyerinde, beyaz perdeye de yer verdi ve bu projelerden de alnının akıyla çıktı. Sinemaya ilk kez Abdullah Oğuz’un yönettiği ‘O Şimdi Mahkum’ filmiyle giriş yapan Öçal, burada canlandırdığı ‘Numan Kolsuz’ isimli mafya babası rolüyle hayli beğeni topladı. Ardından ‘Dinle Neyden’ ve ‘Sezen Aksu Şarkıları ve O Kadın’ adlı sinema filmlerinde rol aldı. Öçal’ın oyunculukta sergilediği başarılı profil, yapımcıların onunla çalışmak istemesiyle perçinleşti. Bu sinema filmlerinin ardından Öçal, TV dünyasına da adım atarak çeşitli reklam filmlerinde oynadı, bazı dizi projelerinde yer aldı. (Örnek: Show TV-Maçolar)

Şimdi de ikinci sinema filmiyle karşımıza çıkan Burhan Öçal, müzikte yakaladığı başarının aynısını beyaz perdede de sürdürmeye devam ediyor. Senaryosunu filmin yönetmenliğini de yapan Murat Aslan’ın yazdığı ‘Türkler Çıldırmış Olmalı’ filminde ‘Albay Mehmet Kara’ rolüyle karşımıza çıkan Öçal, görünen o ki oyunculuğu çok sevdi. Filmde, uluslararası birçok terör operasyonunu başarı ile yönetmiş ancak bir sebeple hapishaneye düşmüş bir albayı canlandıran Burhan Öçal, bu konudaki yeteneğinin doruk noktasında olduğunu izleyiciye aktarıyor.

Oldukça büyük bir bütçe ve kalabalık bir ekiple çekilen ‘Türkler Çıldırmış Olmalı’ filmindeki rolüyle Öçal, yine izleyicinin beğenisini toplayacak.

Burhan Öçal şu sıralarda ise, müzik performanslarının yanısıra Abdullah Oğuz’un yapıp yönetttiği ve Fox TV’de yaynlanmaya başlayan ‘Yeni Baştan’ isimli dizide oynuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here