Ocak; “Sporcumuzun başarısı dünyaya örnek bir davranış oldu”

24
Bayan Judo Milli Takımı Teknik Direktörü Şengül Demiral; "(Dünya Fair Play Konseyi’nce Gençler Fair Play Ödülü’ne layık görülen milli judocu Güler Demircan) Sporcumuzun başarısı dünyaya örnek bir davranış oldu" dedi.
HABER MERKEZİ
Bayan Judo Milli Takımı Teknik Direktörü Şengül Demiral; "(Dünya Fair Play Konseyi’nce Gençler Fair Play Ödülü’ne layık görülen milli judocu Güler Demircan) Sporcumuzun başarısı dünyaya örnek bir davranış oldu" dedi.
Demiral ve Dünya Fair Play Konseyi’nce Gençler Fair Play Ödülü’ne layık görülen milli judocu Güler Demircan, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak’ı ziyaret etti.
Demiral, ziyarette yaptığı konuşmada, görme engelli milli judo takımının antrenmanlarına Edirne’de devam ettiğini söyledi. 2016 Rio Olimpiyatları’na katılmak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Demiral, şunları kaydetti:
"Rio Olimpiyatları’na kadar birçok müsabakaya katıldık, katılıyoruz. Sporcumuz Güler Demircan, geçen yıl 7-8 Eylül’de ABD’nin Colorado Eyaleti’nde gerçekleştirilen Dünya Görme Engelliler Judo Şampiyonası Elemeleri’nde Macaristanlı bir judocuyla karşılaştı. Hakemin karşılaşmayı sporcumuza vermesine rağmen, sporcumuz maçı kendisinin kaybettiğini söyledi. Dünya Fair Play Konseyi’de adil davranışı dolayısıyla Güler’i ‘Gençler Fair Play Ödülü’ne layık gördü. Sporcumuzun başarısı dünyaya örnek bir davranış oldu. Tüm sporcuların bu adil davranışı örnek almasını diliyorum."
* "İnsanın en büyük değeri adil olabilmesidir"
Görme Engelli Milli Judocu Güler Demircan ise Türk bayrağını dalgalandırmak için ellerinden gelenin fazlasını yaptıklarını söyledi. Ödülü almaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Demircan, Rio Olimpiyatları’nda Türkiye’ye madalyalar getirmek istediğini kaydetti.
Ocak da Demircan’ın davranışının tüm sporculara örnek olduğunu belirtti.
Türk sporcularının bu tür ödülleriyle gurur duyduklarını ifade eden Ocak; "İnsanın en büyük değeri adil olabilmesidir. Bu davranışı sporun içerisinde uyguladığı için sporcumuzu gönülden tebrik ediyorum, gelecek spor hayatında başarılarının devamını dilerim" diye konuştu.
"Spor Yöneticiliği Kariyer" dalında Fenerbahçe Kulübü’nün eski yöneticisi Abdullah Kiğılı,"Fair Play Örnek Tanıtım" Dalı’nda Konya Selçuk Üniversitesi’nden bir öğrenci grubu, "Gençler Fair Play Ödülü" Dalı’nda ise Görme Engelli Milli Judocu Güler Demircan ödüle layık görülmüştü. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here