New Jersey yolcusu

18
* Yeşilyurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şenol Goncagül’ün küçük kızı Gül Hilal Goncagül, Bulgaristan’da “İngilizce” Turizm ve Konaklama İşletmeciliği okuyor. 3 yıldır Bulgaristan’da eğitim gören Gül Hilal, bu yaz tatilini, ABD’nin Newyork/Nev Jersey Kenti’nde 4 ay çalışarak geçirecek.
HABER MERKEZİ
3 yıl evvel Hazırlık Bölümü için Varna Ekonomi Üniversitesi’nde ekonomi bölümünde yüksek öğrenimine başlayan Gül Hilal Goncagül, ertesi yıl okul değiştirerek, Dobric’deki International CollegeAlbena’da Hotel Management  Bölümü’ne geçti.
* İlk Staj Radisson Blue Otel’de
Geçtiğimiz yaz ayında ilk stajını; Kırklareli eski Belediye Başkanı Kadir Gökçe’nin destekleri ile İstanbul Beşiktaş Ortaköy’deki Radisson Blue Hotel’de yapan Gül Hilal Goncagül, CV’sine önemli bir kariyer kazandırmıştı.
* Bu sene New Jersey de
Önümüzdeki mayıs ayında da, Workandtravel Sistemi ile ABD’nin Newyork/ New Jersy Kenti’ne giderek, bir eğlence merkezinde 4 ay süre ile “Çocuklara bilet satacak olan” Goncagül, en üst seviyedeki yabancı dilini daha da geliştirmeyi planlıyor. Gül Hilal, Sofya’da 4 aylık çalışma işi için binlerce üniversite öğrencisi arasından ilk görüşmede ve ilk sıralarda yer alarak belirlendi. 
* “Herkese tavsiye ediyorum”
Dobric te, 1 yılı hazırlık olmak üzere, toplamda 4 yıl süreli olarak eğitim veren üniversitede olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Gül Hilal Goncagül; “İlk gittiğim Varna Ekonomi Üniversitesi harikaydı. Ancak, benim hayalini kurduğum bir okul değildi. Hazırlık sonrasında da, aynı zamanda mezun olunduğunda İngiliz Üniversitesi diploması da veren International CollegeAlbena’da Hotel Management Okulu’na geçtim. Son derece de mutluyum. Lüleburgaz Atatürk Lisesi ‘ nin, yabancı dil bölümünden mezun olmuştum. Gelecek endişem vardı. Bu okulu, Türkiye ‘ deki tüm öğrencilere önerebiliyorum. Harika bir ortam var. ABD de 4 ay süre ile “para kazanarak” bir nevi staj yapacağım. Bu, benim için inanılmaz bir hayaldi. Gerçek olacağına inanmak bile zor. Mutluyum” dedi.
International CollegeAlbena’da Hotel Management okudu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here