Nerede Hareket Orada Bereket için yürüdüler

17
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Nerede Hareket Orada Bereket’ yürüyüşü yapıldı.
28 Nisan Pazar günü saat 09.30’da başlayan yürüyüş öncesinde bir açıklama yapan Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Yıldız, Kırklareli halkının yürüyüş ve çeşitli etkinliklere ilgili olduğunu söyledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli halkının sosyal olduğunu ifade eden Yıldız; Sporun olduğu yerde vatandaşlarımızı yanımızda görmek istiyoruz. Spor bizim toplumsal olarak hedefleyeceğimiz en önemli uğraşı alanlarından biri olmalı. Kırklareli halkı sosyaldir. Bu tip organizasyonları çok seviyor. Organizasyonlarımızın erken olması sebebiyle birçok vatandaşımız katılmıyor ama onların da katılması bizleri daha da mutlu eder. Yaptığımız bütün organizasyonlara Kırklareli halkının katkısından memnunuz. Artarak devam etmesini ümit ediyorum” dedi.
Yapılan yürüyüş, Atatürk Kapalı Spor Salonu önünde başlayarak, vilayet meydanı, Fevzi çakmak bulvarı, Mustafa kemal bulvarı, cumhuriyet meydanı, karaumurbey caddesi, 100. yıl caddesi, vilayet meydanı güzergahları takip edilerek, gençlik hizmetleri ve spor ile müdürlüğü önünde sona erdi.
* Spor TIR’ı etkinlikleri başladı
Kortej halinde yürüyüşün ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) tarafından yürütülen “Gelin Spor Yapalım Tek Galibi Dostluk Olsun Projesi” kapsamında Kırklareli’ne gelen spor TIR’ı öğrencilerden yoğun ilgi gördü.
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Yıldız, spor TIR’ının 50 ilde etkinlikler düzenleyeceğini söyledi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sporun sevdirilmesi açısından etkinlikler düzenlediğini ifade eden Yıldız; “her yaşta herkes spor yapmalı. Spor, sağlıklı yaşamın en önemli bir parçası” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here