Necip Karakaya’dan “Dünya Kadınlar Günü”ne özel konser

18
Aşiyan Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Derneği tarafından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla Türk Müziği Konseri düzenlendi.

HABER MERKEZİ
Aşiyan Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Derneği tarafından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla Türk Müziği Konseri düzenlendi.
Kırklareli Kültür Merkezi’nde 07 Mart 2014 Cuma günü saat 20.00’de düzenlenen Türk Müziği Konseri’ne; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emni Akay, Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, AK Parti Kırklareli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz,  kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile vatandaşlar katıldı.
Dernek Başkanı Mustafa Keskin programın açılışında yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Aşiyan Bilim Kültür Sanat ve Spor Derneği olarak düzenlemiş olduğumuz "Türk Müziği Konserimize" teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyor, bir kez daha hoş geldiniz diyorum. Ankara’dan davetimize icabet ederek bizleri onurlandıran Türk Müziği Sanatçısı Sayın Necip Karakaya ve ekibine katılımlarından dolayı huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum.
Aşiyan Derneği olarak bugüne kadar İlimizi, ülkemizi ve bölge ülkeleri ilgilendiren birçok konuda, özellikle Kırklareli ve Balkan Tarihi, Arap Baharı, İstanbul’un Fethi, anneler günü gibi konuların yanı sıra içinde yaşadığımız dönemi anlamaya yardımcı olması bakımından İslam Dünyasında Mezhep Algısı konulu konferanslar gerçekleştik. Bu akşam, alışılagelen konferanslardan farklı olarak Sayın Valimizin de teşvik ve katkılarıyla, annelerimizi ve tüm hanım kardeşlerimizi, beylerimizi, genç kardeşlerimizi günlük hayatın stersinden biraz olsun uzak tutmak, moral ve motivasyonlarını yükseltmek düşüncesiyle, keyif alacağınızı umduğumuz, çok değerli sanatçımız Necip Karakaya ile "Türk Müziği Konseri" ni tertip ettik. Bu vesileyle Sayın Valimize de huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu programı Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle icra etmek ise bizim için ayrı bir önem arz etmektedir. Zira bizler, Cenneti annelerin ayakları altında gören, anne babaya "öf" demeye bile müsaade etmeyen bir düşünceye sahibiz.
8 Mart, tüm dünyada, kadınların esirlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır. Kadınlarımız asli görevi olan analık sorumluluğunun yanında, geçmişte ülke savunmasına katkıda bulunmuş, cepheye mermi taşımış, bugün ise eğitim, siyaset, ekonomi ve toplumsal hayatın her alanında aktif rol almakta, toplumda sesini duyurmaya devam etmektedir. Aile kurumunun temel taşı olan, giderek güçlenen ve sesini duyuran kadınlarımız, gelişen ülkemizin temel dokusunu oluşturmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle günlük hayatımızın her alanında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda bizden desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, ailenin ve toplumun temel taşı annelerimizin ve tüm hanım kardeşlerimizin Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, bu akşam bizleri yalnız bırakmayan siz değerli misafirlerimize sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler geçirmeniz dileğiyle hepinize hayırlı akşamlar diliyorum.”
Konuşmanın ardından sahneye çıkan Necip Karakaya birbirinden güzel ve seçkin Türk Halk Müziği şarkılarını seslendirdi. (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.