Ne Olacak Bu Çeşme Suyu?

52

Siz de benim gibi çay içmeyi sevenlerden misiniz? Çayı sevmiyorsanız sabahları bir Türk Kahvesi keyfi yapmak istiyorsunuzdur illa ki. Şundan eminim memleketimizin suyu ile ne keyifli bir çay ne de kahve içebiliyorsunuz…

Askere gittiğimde Kırklareli’nin 1 bardak suyunu özlüyorum diyordum, lakin şimdi düşünüyorum da hangi su? Kokusundan içemediğim su mu?

Bizde aile geleneğidir kahvaltıdan sonra oturup bir bardak çay içilir veya orta şekerli kahvemizi alır oturur sohbet ederiz. Senelerdir bunu özel su şirketlerinden aldığımız sularla yapıyoruz.

Çocukluğumu hatırlıyorum da mis gibi çeşme suyumuz vardı!

Her seçimde içme suyunun temizliği vaadleri veriliyordu, ne oldu şimdi? Gerçekten bu soruyu Kırklareli belediyesine sormak istiyorum, afedersiniz ama bugün çeşmeden akan suyla duş alıp parfüm  sıkmadan dışarı çıksam terlemeye gerek yok suyun o kötü kokusu bile insanların benden uzaklaşmasına yeter.

Gurbetten gelen biri olsam bumuydu benim özlediğim Kırklareli? Bu mu benim özlediğim bir bardak su derim..

Karalayacak çok şeyim, söyleyecek çok sözüm var lakin zaten sayın başkanımız da belediye yöneticilerimiz de neyin ne olduğunun farkında o yüzden kısa kesiyorum.

Koyu bir milliyetçi olarak, Kırklareli’yi seven bir vatandaş olarak lütfen eğer bu işi bilmiyorsanız ya koltuk sevdanızdan vazgeçin bu işi bilen birine bırakın.

Ya da o koltuğa hakeden birileri geçsin artık. Ben soframda bir bardak sıcak çayı keyifle içebilmek isteyen sıradan bir vatandaşıyım bu memleketin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here