Nasıl önlem alındı?

7
* İstasyon Caddesi’nde önlemlerin alınmasına rağmen motosiklet ve bisikletler cirit atmaya devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Yeşilyurt Gazetesi olarak gazetemizde birçok kez gündeme getirdiğimiz, İstasyon Caddesi’ne girerek etrafına tehlike saçan Bisiklet ve Motosikletler önlemlerin alınmasına rağmen cirit atmaya devam ediyor.
Kırklareli merkez ilçede araç trafiğine kapalı olan ve vatandaşların rahat bir şekilde gezebildiği İstasyon Caddesi’nde motosikletten, bisiklete, arabadan, elektrikli bisikletlere kadar her türlü aracı görmek mümkün.
Geçtiğimiz ay gazetemizde tekrardan yer verdiğimiz konu ile ilgili Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nden gerekli önlemlerin alındığı bildirilmişti.
Tüm alınan önlemlere rağmen 3 Haziran 2012 Pazar günü bir motosiklet ve bir bisiklet caddede gezen vatandaşların arasından hızla geçerken objektiflere yansıdı.
2010 yılında İstasyon Caddesi’nde 5 yaşındaki Yiğit Berke Sulak’a bisiklet çarparak ağır yaralanmasına sebep olmuştu. Araç trafiğine kapalı olması hasebiyle çocuklarının serbestçe gezmesi için ellerini bırakan vatandaşlarda olası bir kazadan korktuklarını dile getirdiler.
“Gerekli tedbirlerin ciddi bir şekilde alınması için bir çocuğun da mı yaralanması yoksa ölmesi gerekiyor” diyen vatandaşlar konu ile ilgili serzenişlerini dile getirdi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.