Namık Kemal Üniversitesi’ne hibe edilen seralarda üretime başlandı

12
Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda (MYO) sera uygulamalarına başlandı.
HABER MERKEZİ 
Teknik Bilimler MYO, seracılık programı kapsamında, Tekirdağ Valiliği İl Özel İdaresi tarafından ”Seracılığı Geliştirme Projeleri” kapsamında her biri 304 metrakere olan 2 adet sera ile uygulamaya geçti. 
Teknik Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. İsmail Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilerin uygulamalı eğitimlerine destek verdiklerini belirterek, öğrencilerin mezun olduklarında topluma faydalı bireyler olarak tarımsal üretime katkı sağlamalarını amaçladıklarını söyledi. 
Yılmaz, şunları kaydetti: 
”Öğrencilerimizin, bölge çiftçilerine örnek teşkil etmeleri, teknik ve pratik bilgilerini ve kapasitelerini üst düzeylere taşımak amacıyla İl Özel İdaresi tarafından yüksekokulumuza hibe edilen seralarda üretime başladı. Proje ile ilimizde tarımsal üretimin çeşitlendirilmesi, ek istihdam alanlarının oluşturulması, tarımsal üretimin ekonomisine ve sosyo-kültürel yapısına olumlu katkısını hedefliyoruz. Seralarda, yüksekokulumuz seracılık programı danışmanı öğretim görevlisi Dr. Elif Yüksel yönetiminde 2 bin 500 adet kıvırcık yetiştirdik ve kısa sürede bunları satışa sunacağız.” 
Yılmaz, seraları meslek yüksekokuluna hibe eden Tekirdağ Valiliğine de teşekkürlerini iletti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.