Mutlu Köyü Bakanlıktan destek bekliyor

18
Kırklareli’nin Babaeski ilçesine Bağlı Mutlu Köyü’nün Muhtarı Murat Yağış; Bolca Nine ziyaretlerinin daha düzenli yapılabilmesi için Kültür Turizm Bakanlığı’ndan destek beklediklerini belirtti.
HABER MERKEZİ
Her yıl Mayıs ayı içerisinde yapılan Muratlı Köyü Bolca Nine ziyaretlerinin açılışı bu yıl 6 Mayıs Cuma günü yapılacak. Açılış için organizasyon çalışmalarının başladığını belirten Mutlu Köyü Muhtarı Murat Yağış; “Her yıl Mayıs ayı içerisinde yapılan Bolca Nine ziyaretlerinin açılışına bu yılda ülkemizin dört bir yanından konuklar bekliyoruz. Fakat köyümüzün çevre düzeni böyle bir etkinliği kaldırabilecek durumda değil. Gelen konukları daha güzel bir ortamda ağırlamak için mülki amirlerimizden destek bekliyoruz” dedi.
Bolca Nine ziyaretlerinin daha güzel bir ortamda yapılması için Kültür Turizm Bakanlığı’ndan da destek beklediklerini belirten Muhtar Yağış; “Bolca Nine ziyaretleri köyümüzde yıllardır yapılmaktadır. Özellikle Mayıs ayı ve Ramazan Ayı içerisinde çok fazla gelen oluyor. Biz gelen konuklarımızın beklentilerini tam olarak karşılayamıyoruz. Kültür Turizm Bakanlığı’na dilekçe gönderdik ve destek istedik. Bu yıl olacak ziyaretlerden fotoğraflar çekerek Bakanlığımıza göndereceğiz ve katılımın ne kadar çok olduğunu göstererek destek istememizin gerekçelerini fotoğraflı olarak sunacağız. Bu yıl için olmasa da önümüzdeki yıllarda destek alacağımızı düşünüyoruz” dedi. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here