Mustafa Nalbant; “Çok şey yapmak istiyorum”

25
Demirköyspor-Evrenspor maçı devre arasında Evrenspor’a destek vermek amacıyla Demirköyspor Futbol Sahası’na gelen Mustafa Nalbant Evrensekiz’deki icraatlarını anlattı.
HABER MERKEZİ
Demirköyspor-Evrenspor maçı devre arasında Evrenspor’a destek vermek amacıyla Demirköyspor Futbol Sahası’na gelen Mustafa Nalbant Evrensekiz’deki icraatlarını anlattı.
Seçildiği günden beri çok şey yapmayı planladığını belirten Mustafa Nalbant Belediye imkânlarının fazla olmamasından dolayı ellerindeki imkanları en iyi şekilde kullanarak Evrensekiz’e hizmet etme çabasında olduğunu belirten Mustafa Nalbant; “Yapılan yolu bitirdik ödemelerini yaptık.  Bundan sanırım ocak ayı içerisinde yine mezarlık yolu dediğimiz bölüme kilit taşı yapmayı düşünüyoruz, onun ihalesini yapacağız.
Yavaş yavaş üst yapıyı tamamlayarak Evrensekiz halkını sıkıntıdan kurtaracağız.
Şimdi de bizim bir park projemiz var Avrupa birliğinle, iki gün önce ihalesini yaparak temelini attık. Orada bir valeybol sahamız var. Onun yanında bir yerimiz var belki Evrenspor’umuz için orayı da bir antreman sahası yapabiliriz. Yeni bir 10 kişilik geçici işçi ihalesi yaptık. Beden önce 35 kişi almışlar, ama bu 25 fazla bu işçiyi çalıştırıp parasını ödemede sıkıntı yaşayacağımız için 10 kişilik geçici işçi almayı uygun gördük. Daha fazlasına ihtiyaç duyarsak yeni bir ihale de yapabiliriz. 
Ben Belediye Başkanlığına geleli 8 ay kadar oldu. Evrensekiz gayet güzel bir yer. İş Bankası müdürünün desteği ile İş Bankası bankamatiğini getirdik. Ben geldiğimde 1200 metre ana caddede Atık Su İhalesi yapılmıştı. Bunu tamamladık, ödemesini yaptık. O bittikten sonra anayolun çökmesini bekledik. Yollarımızı yapıyoruz. Tekrar İlkokulun yanından başlayarak aşağıdaki köy çıkışına kadar taş, oradan sonrasını soğuk asfalt yaptık. E-5’e kadar olan yolumuzu da köy hizmetlerinle görüştük. Programda olmamasına rağmen giden Valimiz Mustafa Yaman programa aldırdı ve soğuk asfalt geçti. İl Özel İdaresi Programı’nda Sakızköy Yolu’nun yapımını programa almışlar, kısmet olursa önümüzdeki yaz Sakızköy Evrensekiz yolu soğuk asfalt olacak. Lüleburgaz Yolu da Lüleburgaz Belediyesi ile işbirliği yaparak önümüzdeki yıl yapmayı planlıyoruz. Bunları yaptığımız zaman Evrensekiz’in çevre köylerle olan bağlantıları daha rahatlayacak. İleriki yıllarda da Küçükkarıştıran-Evrensekiz Yolu’nu da yapabilirsek komşu köylerimizle ulaşımımız daha iyi olacak” dedi. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here