Mustafa Ermiş; “Bütünlüğümüzü bozacak birşey olmaması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz”

26
Mustafa Ermiş; “Bütünlüğümüzü bozacak birşey olmaması için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz”

Müzik ve şiir eşliğinde geçen, birbirinden güzel eserlerin okunup söylendiği, Kırklareli Şair, Yazar ve Sanatçılar Derneği’nin 15. dinletisi, Cumartesi günü saat 14:00’da Kültür Pasajı’ndaki dernek bürosunda gerçekleşti.

Derneğin kurucusu olan Mustafa Ermiş toplantının açılış konuşmasını yapmasıyla şiir dinletisi başlamış oldu.

Ermiş, konuşmasında dernek adına bir komite kurulması gerektiğini belirterek; “Dernek adına bir komite kurup şehir içinde ziyaretler  gerçekleştirmek, derneğimize üye olan şiir sever arkadaşlarımızla birlikte derneğimizin etkinliklerini tanıtmak ve faaliyetlerimizi daha ileriye taşımak istiyoruz. Hatta komiteyle birlikte köylere gezi düzenleyerek, derneğimizin dergisi olan “BIZ 39”da yayınlanmak üzere köylülerin ağzından birebir yazılar aktarmayı düşünüyoruz” dedi.

Ermiş’in konuşmasının ardından, derneğin ilk üyelerinden olan Eşref Paşalıoğlu, 2009’da Uludağ Üniversitesi’nde 1. olan “Dünyayı küçülten insanlar” adlı şiirini okudu ve ardından, Halil Özçelik “Teşekkür ederim”, “Biz sizin yanınızdayız” adlı şiirlerini, Hakan Terzi “Çeke Çeke” adlı türküsünü, Bulut Vural “Yanlızlığın tarif edilemez tarifi” adlı şiiri, ve Mustafa Ermiş “Zelenika” adlı şiirini okuyarak dinletiyi sonlandırdılar.

Dinletiye; Mustafa Ermiş, Eşref Paşalıoğlu, Bulut Vural (öğrenci), Hakan Terzi, Meral Başkurt (Misafir), Halil Özçelik, Ömer Şenses ve Mülayim Tirfil iştirak etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here