Mustafa Dalcalı İlköğretim Okulu depreme ve yangına hazır

24
Kırklareli Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğü ekipleri 04 Mart 2011 Cuma günü Mustafa Dalcalı İlköğretim Okulu’nda Deprem ve Yangın Tatbikatı yaptı.


HABER MERKEZİ

“Sivil Savunma Günü” nedeniyle yapılan tatbikatta okulda bulunan öğrenciler, öğretmenler ve çalışanlar senaryo gereği çıkan yangın dolayısıyla alarmın çalmasının ardından 47 saniye içerisinde okul binasını boşalttılar. Okul içerisinde mahsur kalan 2 öğrenci itfaiye aracı yardımıyla okul binasının 2. katından kurtarıldı.
Kırklareli İtfaiyesi Teknikeri Ayhan Abdullahoğlu, İtfaiye Erleri Okay Sünger, Şenol Yavuz ve Erdinç Kahyalar tarafından gerçekleştirilen tatbikatın ardından İtfaiye Teknikeri Ayhan Abdullahoğlu öğrencilere şu bilgileri verdi:
“Bugün burada Sivil Savunma Haftası dolayısıyla Deprem ve Yangın Tatbikatını başarı ile gerçekleştirdik. Verilen alarmının ardından kısa bir süre içerisinde okul binası boşaltıldı. İtfaiyecilerimiz başarılı bir operasyon ile içeride kalan 2 öğrencimizi kurtardılar. Deprem ve yangın halinde yapmanız gerekenleri öğretmenleriniz sizlere anlattı.
Deprem olduğunu hissettiğinizde sakın telaş yapmayın. Kapıya doğru koşturmayın, elleriniz başınızın üzerinde sıraların altına eğilin. Deprem bittikten sonra öğretmenleriniz ile beraber dışarı çıkın. Kafanıza göre hareket etmeyin. Dışarı çıktıntan sonra, binaların yanında durmayın açık alanlara gidin.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here