Münazara Yarışması’nı Atatürk Anadolu Lisesi kazandı

19
* Kırklareli TOBB Anadolu Lisesi ve Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi arasında yapılan Münazara Yarışması’nda kazanan Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi oldu.
HABER MERKEZİ
Türkçe’nin doğru ve güzel konuşulması ve Türk Dili’nin zenginliklerinin ortaya çıkarılması etkinlikleri çerçevesinde İlimiz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu Lisesi (TOBB) ile Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencileri arasında 5 Nisan 2012 Perşembe günü saat 15.30’da Halk Eğitim Merkezi’nde “Medya mı? Toplumu yönlendirir, yoksa Toplum mu? Medyayı yönlendirir”  konulu münazara yapıldı. 
Münazaranın Jüriliği’ni; Elif Türe, Aylin Kuruçim, Çoşkun Güvenç Köroğlu, Fatma Seven, Tuğba Aktuğ yaptı.
TOOB Lisesi adına Ecem Uzun, Bihter Kocaçınar, Buse Kılıç, Feride Sert, Elif Özleyen “Medya Toplumu Yönetir” konusunda, Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi adına Minel Saçar, Meltem Bahçeci, İrem Tunçtan, Elif Avcı, Samet Sagun  “Toplum Medyayı Yönetir” konusunda fikirlerini savundu.  Her konuşmacıya 5 dakikalık zaman verilirken ara ara da olsa öğrenciler sinirlerine hakim olmakta zorluk çekse de herhangi bir tatsızlık yaşanmadı. 
Baştan sona çok çekişmeli geçen yarışmada Atatürk Anadolu Lisesi rakibi TOBB Lisesi’ne 124 puanlık bir fark atarak yarışmayı 2 bin 635’e 2 bin 511 kazanmayı bildiler. 
Yarışmanın sonunda Kırklareli İl Milli Eğitim Şube Müdürü Beyhan Turfan yarışmaya katılan öğrencilere hediyeler vererek her iki okul öğrencilerini tebrik etti. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.