“Mülteciler ülke ekonomisine katkı sağlayabilecek”

13
* Kırklareli Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu; “Mülteci ve Sığınmacılar İçin Bir Kabul, Tarama ve Barınma Merkezi Projesi kapsamında, Pehlivanköy ilçesinde 700 kişilik merkezin yapımına başlandı” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’ne bağlı Pehlivanköy ilçesinde 700 mülteci ve sığınmacının Mülteci ve Sığınmacılar için ‘Kabul, Tarama Ve Barınma Merkezi’ Projesi kapsamında merkez inşa ediliyor.
Kırklareli Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, Avrupa Birliği (AB) Eşleştirme Projesi çerçevesinde, Hollanda Federal Göç ve Vatandaşlığa Kabul Birimi (IND) ve Türkiye Cumhuriyeti Emniyet Genel Müdürlüğü’nce yürütülen, “Mülteci ve Sığınmacılar İçin Bir Kabul, Tarama Ve Barınma Merkezi” Projesi kapsamında, Pehlivanköy ilçesinde 700 kişilik merkezin yapımına başlanıldığını söyledi.
150 dönümlük alan üzerine inşa edilecek merkezin 1 yıl içerisinde tamamlanacağını ifade eden Canbazoğlu, merkezde kalacak insanların dilediği gibi dışarıya çıkarak, gezebileceklerini kaydetti.
Merkezin bir otel konforunda ve rahatlığında olacağını ifade eden Canbazoğlu; “Şahıslar merkezde bir otelde kalır gibi kalacaklar. Pehlivanköy’de merkez dışına da çıkabilecek ve çay içecekler, yemek yiyecekler, alışveriş yaparak ilçe ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlanmış olacaklar. Şahıslar sadece Pehlivanköy değil, Kırklareli merkeze ve Babaeski ilçesine gidebilecekler. Merkezin kurulmasını biz emniyet teşkilatı olarak olumlu bakıyor ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Merkezin güvenliğini ilk etapta emniyet teşkilatı yapacak daha sonrada özel eğitilmiş güvenlikçiler tarafından sağlanacak” dedi.
Ayrıca Canbazoğlu, proje kapsamında; Ankara, Erzurum, Van, Kayseri, Gaziantep, İzmir ve Kırklareli olmak üzere 7 merkez yapılacağını sözlerine ekledi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here