“Muhteşem Yüzyıl adlı diziyi protesto ediyoruz”

19
Alperen Ocakları Edirne Şube Başkanı Alpaslan Cankaloğlu, özel bir TV
kanalında yayına giren ‘Muhteşem Yüzyıl’ adlı dizide ecdadımıza hakaret
içeren görüntüler yayınlanmasını şiddet ve nefretle kınandıklarını
belirterek şunları kaydetti:

HABER MERKEZİ

“Özel bir TV kanalında yayına giren ‘Muhteşem Yüzyıl’ adlı dizide ecdadımıza hakaret içeren görüntüler yayınlanmaktadır. Şanlı Devletimiz Osmanlı’nın onuncu Padişahı adaletiyle dünyaya nam salmış ve bu yüzden Kanuni unvanına sahip Kanuni Sultan Süleyman Han’dan kadın düşkünü içki bağımlısı gibi adice bahsetmek ve bunu Müslüman-Türk Milleti’ne izletmek kimsenin haddine değildir. Osmanlının başında olduğu 46 yıllık döneminde bile batılılar tarafından büyük ve kudretli vasfından dolayı kendisini ‘Muhteşem’ ve’ Büyük’ gibi isimlerle anarken Sultanımızı öz topraklarında milletimize yanlış tanıtanları ve buna ses çıkarmayanları şiddet ve nefretle kınıyoruz.
Ömrü savaş meydanlarında geçmiş yönettiği toprakları 2 katına çıkarmış milletine karşı merhametli askerine karşı intizamlı olan, Düşmanlarını bile kendine hayran bırakmış Sultanımız yine bir savaş sırasında Sigetvar Seferi’nde Otağında dünyaya gözlerini yummuştur. Ama bu dizide Sultanımızın hayatını tamamen saray hayatı, zevk sefa içinde kadınlar arasında geçmiş bir hayat gibi gösteriliyor. Tabiri caizse gâvurun bile yapamayacağı hakareti Sultanımıza reva gören zihniyete karşı tahammülümüz yoktur.
Toprağa abdestsiz besmelesiz basmayan Allah dostu Padişaha bu yapılanlara asla müsaade etmeyiz. Kendi aklınızdaki fantezileri Tarihi şahsiyetlerimize hele hele Osmanlının büyük Padişahının hayatı üzerine uyarlamanızı nefrete şayandır.
Muhibbi maslağı ile yazmış olduğu kendisine ait 3500 şiirlik divana sahip olan Sultanımızın şu beyitleri günümüz Türkiye sinde sağlık kuruluşlarında bir levha olarak asılmaktadır.
"Âlem içre muteber bir nesne yok devlet gibi
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi
Saltanat dedikleri ancak cihan gavgasidir
Olmaya baht-u saadet dünyada vahdet gibi" mısraları ona aittir.
Dünyaya örnek bir hayat süren Padişahımız hakkında aslı astarı olmayan bir hayatı Ülkemizde yayına süren Osmanlı düşmanı zihniyetin; yayınladıkları  dizinin bir an önce yetkililer tarafından incelenip yayınlanmasına asla müsaade edilmemesini istiyoruz. Ve bu diziyi yapanları Sultanımızı bu millete yalan yanlış tanıtanları şahsım ve Alperen Ocakları Edirne teşkilatı adına tüm kalbimle şiddet ve nefretle kınıyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.