Muhteşem Logo

31
* Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırklareli İl Binası, Devlet Daireleri’ne yeni imajı ile örnek olacak.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırklareli İl Müdürlüğü hizmet binası Kırklareli’nin göz bebeği oldu. 2012 yılının sonlarına doğru başlayan bina yenileme çalışmalarında sona gelindi. Muhteşem dış yapısı, iç mimari ile Alışılmış devlet dairesi statüsünden, modern bir yapı ile Kırklareli halkının Hizmetine sunulan SGK binasının dışına Kırklareli’nin Yüksek kesimlerinden görünen büyük bir Logo yerleştirildi. Dış dizaynı kadar iç dizaynın da gösterişi ve modernliği gözlerden kaçmıyor. Giriş turnikelerinden, dinlenme salonlarına, sıra beklememek için numaratör, Her katta birim sekreterleri ile Kırklareli Halkına hizmet ediyor. 
SGK İl Müdürlüğü Binası iki kısımdan oluşuyor. Biri ana hizmet binası diğeri yan bina. Ana hizmet binasının yenileme çalışmaları tamamlanarak, hizmete açılması ile yan bina çalışmaları başladı yan binanın da yenileme çalışmalarında sona gelinerek önümüzdeki günlerde hizmete başlayacak.  Yan bina 6 Kattan oluşmakla birlikte, 6. Katına 300 kişi kapasiteli bir toplantı salonu inşa edildi. Her katta çok sayıda oda ve salonlar bulunan bina modern bir şekilde inşa edildi.
SGK İl Müdürlüğü eski binada hizmet verirken personel ve halk sık sık karşı karşıya geliyordu. Birden çok birim bir odada işlem yapmaya çalışıyordu. Bununla birlikte karşılaşılan sorunlar, kalabalıklar hem çalışanlara hem de halka eziyet oluyordu.  
SGK Kırklareli İl Müdürü Av. Tahsin Halcı yeni bina çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Halıcı, Kırklareli’nin SGK binasının Türkiye’ye emsal teşkil edeceğinden dile getirerek konuşmasında şunları kaydetti; “Biz Halka hizmet etmek için buralarda görev yapıyoruz. Onun için yaptığımız her çalışmada halkı düşünerek yapmalıyız. Burada Göreve başladığım ilk günlerde hem çalışanların, hem halkın, hem de binanın hali perişandı. Gerekli yerlerle görüşmeler yaparak çözüm ürettik ve çalışmalarımıza başladık. 2012 yıl’ında başlayan bina yenileme çalışmalarının bir kısmı tamamlanarak hizmete girdi. Binamız iki bloktan oluşuyor biz bir bloğu tamamlayarak çalışmalarımızı yaparken diğer bloğun yenileme çalışmaları devam ediyor.  Bina yenileme çalışmalarımızın sonuna geldik ve önümüzdeki Günlerde de diğer bloğunda çalışmaları bitecek. Bu şekilde Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan birimler kendi ofislerinde çalışarak halka hizmeti kaliteli bir şekilde yapacak. Eski binada birimler iç içe geçmiş şekilde kalabalık kimin ne yaptığı bile belli değildi. Halk mağdurdu, çalışanlar mağdurdu. Artık halkta, çalışanlarda rahat edecek. Kırklareli Türkiye’de bilinmeyen bir İlimiz geçtiğimiz Günlerde Atamalar oldu bizim İhtiyacımız olan personel eksiklikleri var ama Türkiye’de Hiç atama yapılmayan 4 İl Var ve O illerden Biri’de Kırklareli, ama hizmet bakımından ve yeni binamız ile Türkiye’ de ilk 10’a giriyoruz bu Bina Türkiye’de 70 İl’de yok biz bu hizmetlerimiz ve kalitemiz ile Kırklareli’ne Hizmet edecek ve Kırklareli’nin adını duyuracağız.” 
SGK il binası çıkışında halka yeni bina hakkında sorular sorduk, halk bu çalışmalardan memnun olduklarını dile getirerek; “Bu binanın yeni hali çok güzel olmuş sıra beklerken bile numaramızı alıp oturuyoruz çalışanlar insanlarla diyalog içinde, sorulan sorulara cevap alıyorsunuz. Olması gereken buydu umuyoruz ki Kırklareli’ de ilk olan bu çalışma her kurumda olur. Bu muhteşem görkemli bina Kırklareli’mize çok yakıştı. Kırklareli’nin yüksek kesimlerinden gece ışıklandırmaları ile mükemmel bir görüntü oluyor” dediler. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here