Muhtarlar Derneği; “Gidişattan memnun değiliz”

17
Muhtarlar Derneği; “Gidişattan memnun değiliz”

Kırklareli Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu, sık sık düzenlediği dayanışma yemeğini geçtiğimiz Cuma gününün akşamı da gerçekleştirildi. Saat 19.00’da Dörtler Restaurant’da gerçekleşen yemekte Mahalle muhtarlarının sorunları da gündeme taşındı.

Yemeğe; Muhtarlar Derneği Başkanı Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Cemal Çetin, Dernek 2. Başkanı Karaca Ibrahim Mahallesi Muhtarı Cengiz Işık, Yayla Mahallesi muhtarı, ayrıca yeni seçimlerde Yönetim Kurulu Başkanlığı’na resmen adayı olduğunu açıklayan Ibrahim Dora, Pınar Mahallesi Muhtarı Necati Bekil, Doğu Mahallesi Muhtarı Enver Akış, Bademlik Mahallesi Muhtarı Gürsel Yılmaz, Karahıdır Mahallesi Muhtarı Metin Duygun, Demirtaş Mahallesi Muhtarı Serdar Kocabalta, Akalar Mahallesi Muhtarı Yılmaz Akkoyun, Karakaş Mahallesi Muhtarı Mehmet El, Istasyon Mahallesi Muhtarı Rahmi Ketbağ ve Kocahıdır Mahallesi Muhtarı Demir Biçen katılım gösterdi.

Dayanışma yemeğinde muhtarların sorunları da gündeme getirildi. Kırklareli Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu, yaptıkları ortak açıklamada şunları kaydettiler;

"Bizler bulunduğumuz bölgeye ve mahalleye halkımızın terciği ile muhtar olarak seçildik.

 Ancak muhtarlar olarak, gidişattan hiç de memnun değiliz. Nüfus Müdürlüğü’nün verdiği hizmetler nedeniyle, vatandaşlar muhtarlıkları tercih etmiyorlar. Dolayısıyla bu bizi olumsuz yönde etkiliyor. Kirada olan muhtar arkadaşlarımız var. Gelir durumumuz yeterli olmadığı için bağ-kur primlerimizi dahi karşılayamıyoruz.

Cumhurbaşkanı’nı temsil eden muhtarlar olarak yetkililere soruyoruz; Madem muhtarlara ihtiyaç yok, o zaman muhtarlıklar kaldırılsın veya özlük hakları en asgari düzeye çekilsin."

Yemek daha sonra iyi dilek temennileri ile son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.