“Muhsin Yazıcıoğlu olayı ile ilgili yakında yeni gelişmeler olacak”

12
Alperen Ocakları Edirne Şube Başkanı Alpablan Cankaloğlu, Muhsin Yazıcıoğlu olayı ile ilgili yakında yeni gelişmeler olacağını belirterek şunları kaydetti:
 HABER MERKEZİ
“Rahmetli şehit liderimiz Muhsin Yazıoğlu önemli bir insan ve önemli bir devlet adamı idi.Türk siyasi hayatında bir sigorta vazifesi görüyordu. Adeta bir arabulucu vazifesi gördü.Vefatından 7’den 70’e milletçe üzüntü duyduk. Yani o gün her evin cenazesi oldu.
Olay ile ilgili süreç devam ediyor. Çeşitli tutuklamalar var. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamaları var. Devlet Denetleme Kurulunun çalışmaları vardı. Meclisin Araştırma Komisyonu’nun çalışmaları vardı. En sonunda Malatya’da özel yetkili bir başsavcı yetkili kılındı. Süreç devam ediyor.
Bu olayın normal bir kaza olmadığını daha önceki açıklamalarımızda belirttik.Bunun bir normal bir kaza olmadığı  hem millet nezninde hem de devet nezninde iyice anlaşılmıştır.
Bizler onun arkasında bıraktığı Alperenler olarak bu olayın takipçisiyiz ve sonuna kadar gideceğiz.Olayla ilgili yakından ilgileniyoruz. Bizler  inanıyoruz ki yakın bir zamanda daha önemli gelişmeler olacak ve Yazıcıoğlu olayı bütün çıplaklığı ile ortaya çıkacak. Belki de Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa bir siyasi cinayet ortaya çıkacak.İnanıyoruz ki daha başka bilgiler de bir çorap söküğü gibi gelecektir.Muhsin Yazıcıoğlu olayı ortaya çıkartılacaktır.
Bu olayın aydınlanmasının milletimizin geleceği açısından önemli olduğunu düşünüyoruz. Çünkü Muhsin Yazıcıoğlu milli iradenin ve demokrasimizin gelişmesi için mücadele vermiş bir insandı. Olayın aydınlanması vatanı ve milleti için mücadele veren insanların artık şüpheli olaylarla ortadan kaldırılmasının önüne geçilmesine vesile olacaktır.90’lı  yıllarda Çekiç Güç’e karşı tavır alan,darbelere cuntalara karşı duran, 28 Şubat sürecinde anti demokratik yapılara karşı savaş açan, milletin vicdanın sesi olan ve bu çizgisini şehit olduğu güne kadar sürdüren vatanı ve milleti için dürüstçe mücadele veren iyi bir insan neden suikaste uğramamış olsun?” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here