Muhsin Yazıcıoğlu Balkan Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla anıldı

20
Helikopterin düşmesi sonucu vefat eden merhum Muhsin Yazıcıoğlu
Edirne’de Eski Camii de düzenlenen Mevlidin ardından Edirne Alperen
Ocakları tarafından Balkan Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla
anıldı.

HABER MERKEZİ

Kuran-ı Kerim okunması ile başlayan proğramda açılış konuşmasını yapan Alperen Ocakları Edirne Şube Başkanı Alpaslan Cankaloğlu şunları kaydetti:
“Şehit Muhsin Yazıcıoğlu . O bir liderdi, gönül insanıydı, ömrü boyunca yaşadığı çizgisinden taviz vermeyen, gül olup aşkla uçan, gül olup sonsuzluğun sahibine uçan gül insandı. Her zaman dosdoğru olmanın, milletin menfaatine olmayan hiçbir şeyin içinde olmamanın, dava adamlığının, inanmışlığın, yiğitliğin, doğru gidişin, dik duruşun adıydı. Vakar sahibiydi, dürüsttü.
Sivas tan çıkıp, saf ve inançlı Anadolu çocuğu olarak, üniversite sıralarından, kavgalardan, Mamak Ceza Evi’nden, hücrelerden, işkencelerden  geçip, suçsuz yere 6,5 sene hapis yatan, suçun yokmuş çık dendiğinde de devletime küsmem deyip, "Bir tek devlet var Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Bir tek millet var ait olmaktan şeref duyduğum büyük Türk Milleti’dir" diyen Şehit liderimiz. Sen ne kadar devletine küsmesen de, devletini düşünsen de, devletin sana gerekeni yapmadı. Tutup kaldırdığın itibarını devlet yine kaybetti.
Çilenin ismi, inanmışlığın öyküsü, gül yüzlü gül sözlü gül adam. Sen millete dönen tanka da selam durmadın. Milletin lehine olacak hiçbir şeyde hesap yapmadın. Hesap adamı olmadın. Çıkar peşinde koşmadın. Fırıldaklık nedir bilmedin. Darbeler gördün, ihtilallar gördün sarsılmaz inancın ve inanmışlığınla hepsinin üstesinden geldin. Ve bu kadar doğru, çıkarsız, ilkeli, parti ve oy hesabı yapmadan hareket etmen elbette birilerini hep rahatsız etti. Son olarak karlı dağlarda kalan hayallerimiz ve sen. Yiğit adam, hak bildiğini hak’ça  söyledin, hak yolunda Hakk’a yaraşır yürüdün. Çile dolu hayatında pes etmek nedir bilmedin, direndin ve vuslat gülüne erdin.
Merhum Şehit Liderimizin sonsuzluğun sahibine, darul bekaya irtihalinin seneyi devriyesini  yâd ettiğimiz şu günlerde,  aradan geçen onca zamana rağmen, Alperenlerin ve milletin vicdanında acılan, gün geçtikçe de artan derin yaraya merhem olacak bir kanaate varılamamıştır.
Kurulan kaza kırım ekibi nihayetinde bir rapor müsveddesi  hazırlamış; hata ihmal ve kusuru bulunanlara hiçbir müeyyide uygulanmamış,  bilgi karışıklığı ve kirliliği yapan şer odaklar ifşa edilememiş  ifşa edilenler hakkında da hiçbir yaptırım uygulanmamıştır. Devlet Denetleme Kurulu raporunun ortaya koymuş olduğu yetersizliklerin yanı sıra hiçbir net sonuç elde edilememiştir.
Bundan sonraki süreçte Alperenler olarak üzerimize düşen diğer önemli bir vazifede merhum Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlunun temsil ettiği değerleri ve İlay-ı kelimetullah Nizam-ı Alem davasını layık-ı vechi ile yaşatabilmektir. Merhum Şehit Liderimizin cenaze merasimi sonrasındaki süreçte milletimiz tarafından çok daha fazla anlaşılmış olan fikri derinliğimiz  biliyoruz ki Anadolu sathında binlerce sevdalısı ile buluşmayı beklemektedir. Ebedi istirahatgahı Taceddin Dergahında olan Rahmetli Liderimize Allahtan rahmet, geride kalanlara, alperenlerine sabır ve sebat niyaz ediyoruz.”
Konuşmanın ardından Muhsin Yaızıcoğlu’nun hayatını anlatan slayt gösteri sırasında salonda duygusal anlar yaşandı. Proğram ney dinletisi, ilahilerin okunması ve dualarla sona erdi.
Yapılan Programa; BBP Edirne İl Başkanı Arif Köroğlu, BBP Merkez İlçe Başkanı Kader Çeltik, TP Edirne İl Başkanı Eraydın Dürüktaş, AKP Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve, Edirne Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ali Nermin Vardar ve çok sayıda vatandaş katıldı. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here