*Muhabirlik Kursu” 4 ayını tamamladı

21
* Gazetemiz Trakya’da Yeşilyurt ve İş-Kur aracılığı ile düzenlenmiş olan “Gazete Muhabirliği Kursu” devam ediyor.
HABER MERKEZİ
29 Nisan 2014 tarihinde başlayan 400 saatlik (80 gün) kurs 4 ayını tamamladı. Kursa katılan kursiyerler 3 haftalık teorik eğitimin ardından kursun geri kalan kısmını pratikte öğrenmek için Yeşilyurt Gazetesi’nde stajyer olarak devam ediyorlar. 
Gazete Muhabirliği Kursu’na katılan kursiyerler; “Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi’nde Gazeteciliğin püf noktalarını öğreniyoruz. Bizlere izlenecek konuyu belirlemek, haberin amaç ve boyutunu tespit edip doğruluğunu ilgililerle görüşüp tespit edip akılcı bir dille okuyucuya iletmek, doğru fotoğraf çekmek öğretiliyor. Toplumların aydınlatılması konusunda önemli bir görev alacağız. 
Gazeteciliği Kırklareli’nin Cumhuriyetle yaşıt, en eski Gazetesi olan Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi’nde öğrenmekten mutluluk duyuyoruz. Dünyamızın küreselleştiği, iletişim çağına girdiğimiz bu günlere ulaşmada en büyük katkı basın-yayın organları üstlenmiştir. Gazeteler sayesinde insanlar dünyanın herhangi bir yerindeki olaylardan haberdar olmaktadırlar. Bizler kamuoyunu aydınlatmak ve bilgilendirmek üzere, toplumda meydana gelen ekonomik, siyasal, kültürel, sportif, adli vb. olaylarla ilgili nasıl bilgi toplayacağımız konusunda bilgilendiriliyoruz. Topluma en doğru, en hızlı haberi nasıl verebileceğimizi, düşüncelerimizi söz ve yazı ile başkalarına aktarmayı, topluma sorumlu gazetecilik anlayışı içinde hem doğru, hem de hızlı haber vermeyi öğreniyoruz” diyorlar.
Kalan 2 ay pratik eğitimin ardından kursiyerler Gazetecilik alanında iş imkanına sahip olacaklar. ( Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here