Müftü Vekili Bostancı; “Ramazan ayı hazırlıklarımızı tamamladık”

20
Lüleburgaz Müftü Vekili Ahmet Bostancı,  Ramazan ayı hazırlıklarını tamamladıklarını bildirdi.
Vahit İŞBAŞARAN
LÜLEBURGAZ
Müftü Vekili Bostancı, Ramazan ayına girilecek olması nedeniyle bütün camilerin temizlikleri, ses sistemleri ve aydınlatmalarının gözden geçirildiğini belirterek, Sokullu Camii’nde öğle namazından önce her gün hanımlara, sabah namazı öncesi ve ikindi namazını sonrası da erkeklere mukabele okunacağını belirtti.
Bostancı, 1 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan Ramazan ayı dolayısıyla yaptığı açıklamada; "31 Temmuz Pazar günü akşamı ilk Teravih Namazı kılınacak. Aynı gece sahura kalkarak Pazartesi günü de ilk orucumuzu tutacağız. Ramazan ayı, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni içinde bulunduran mübarek bir ay. 26 Ağustos’u, 27 Ağustos’a bağlayan gece Kadir Gecesidir" dedi.
Ramazan Ayı hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Bostancı şunları söyledi.
"Bütün camilerimizin temizlikleri, ses sistemleri, aydınlatmaları gözden geçirilmiş olup, her camide mukabele             programları yapılacak. Ramazan ayına mahsus vaaz ve irşat programları ve bayanlara yönelik irşat programları hazırlanmış olup, ilgili camilerin ilan panolarına asılacaktır. Bu yıl Sokullu Mehmet Paşa Camimizde, her gün saat 09.30’da bayan görevlilerimiz tarafından hanımlara mukabele okunacaktır. Yine her yıl olduğu gibi bu yıl da Merkez Kadı Ali Camii’nde hatimle Teravih Namazı kılınacaktır.
Ramazan Ayının milletimize ve bütün insanlık alemine hayırlar, huzur ve barış, ölmüşlerimize rahmet getirmesini, bizleri manevi yönden yüceltmesini, birbirimize karşı olan sevgimizi artırmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum."

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here