Motokros heyecanı Hayrabolu’da doyasıya yaşandı

16
Uluslararası Hayrabolu 23. Ayçiçeği Festivali ve Sanayi Fuarı” kapsamında Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından düzenlenen “Türkiye Motokros Şampiyonası”nın 4. Ayak Yarışları yapıldı.
HABER MERKEZİ
“Uluslararası Hayrabolu 23. Ayçiçeği Festivali ve Sanayi Fuarı” kapsamında Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından düzenlenen “Türkiye Motokros Şampiyonası”nın 4. Ayak Yarışları yapıldı.
Teknik, beceri, cesaret ve dengenin öne çıktığı “Türkiye Motokros Şampiyonası”nın 4. Ayağı 58 sporcunun katılımıyla yapıldı. “Uluslararası 23. Hayrabolu Ayçiçeği Festivali ve Sanayi Fuarı” etkinlikleriyle birlikte düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nı TMF Yönetim Kurulu Üyeleri Hamit Dizman, Ogün Baysan, Ali Ulusan, Hayrabolu Kaymakamı Tamer Orhan ile Hayrabolu Belediye Başkanı Hasan İrtem de izledi. Yeditepe Motor Sporları Kulübü’nün başarıyla organize ettiği yarışlarda motorlar Hayrabolu Göleti mevkiinde bulunan Belediye Motokros Parkurunu sesleriyle şenlendirdi.
Türkiye’nin en becerikli ve en korkusuz pilotlarının on sınıfta yarıştığı 4. Ayakta MX12 de Şevki Şevkiev, MX2’de Mehmet Çelik, MX3’te Batıkan Ulu, MX2 Junior’da Asrın Rodi Pak, 85 CC2’de Can Öncü, 65 CC’de Deniz Öncü, 65 CC B’de Ata Kahvecioğlu, 50 CC’de Buğrahan Bayraktar, Veteranlarda Koray Uysal veAtv’de Volkan Özgür birincilikleri elde etti.
Yeditepe Motor Sporları Kulübü’nün organizasyonuyla düzenlenen yarışlara seyirciler büyük ilgi gösterdi.Hayrabolu Göleti mevkiinde bulunan Belediye Motokros Parkurunda yapılan yarışları 4 bine yakın motokros sever takip etti.
Sporculara ödül ve kupaları Belediye Başkanı Hasan İrtem ve TMF yetkilileri tarafından verildi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here