Modifiyeli araç tutkunları Desibel Yarışması’nda buluştu

24
Kırklareli’de 20 Haziran 2010 Pazar günü saat 16.00’da ilk kez Desibel Yarışması yapıldı. İstanbul yolu 1. kilometresinde bulunan Total tesislerinin yanındaki boş alanda yapılan Desibel Yarışması’na yaklaşık 70 modifiyeli araç katıldı.

 

HABER MERKEZİ

Tuning39 Kırklareli Temsilcisi Yarışma Koordinatörü Emrecan Onursal Kırklareli’de ilk kez yapılan Desibel Yarışması’na Kırklareli, Babaeski, Lüleburgaz, Edirne ve Tekirdağ olmak üzere 16 modifiyeli otomobilin katıldığını belirtti.
Çeşitli modellerde ve farklı güçlerde bulunan otomobillerin Desibel Yarışması’nda, araçlarda bulunan ses sistemleri ve tahmini güçleri göz önünde bulundurularak yapılan ölçümlerde 145.5. desibel ile en yüksek değere ulaşan Sedat Savaş birinci olurken, 144.1 desibel ile Emrecan Onursal ikinci, 138.9 desibel ile Özcan Sert 3. oldu.
Hava şartlarının elverişsiz olması nedeniyle saat 16.00’da başlayan Desibel Yarışması yaklaşık 4 saat sürdü.
Yarışma sonrasında dereceye giren Sedat Savaş, Emrecan Onursal ve Özcan Sert’e plaket verildi. Desibel Yarışması’nda dereceye giren otomobillere plaket verildikten sonra küçük şovlar sergilenerek renkli görüntülerle sona erdirildi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here