“MOBESE sayısını 80’e yükseltmek istiyoruz”

29
Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu, Kırklareli’de 24 bulunan MOBESE Kamera sayısını 80’e yükseltmek istediklerini söyledi.
HABER MERKEZİ
Bu kapsamda 1 milyon TL’lik bir proje hazırladıklarını ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne gönderdiklerini söyleyen Canbazoğlu, mevcut MOBESE Kameraları’nın yeterli olmadığını söyledi.
MOBESE Kameraları’nın takılmasının ardından suç oranlarında ciddi derecede düştüğünü belirten Canbazoğlu;
“Kırklareli’deki MOBESE Kameraları’nın sayısını 24’ten 80’e çıkartmak istiyoruz. Mevcut kameralarımız yeterli değil. MOBESE Kamerası koymamız gereken noktalar var. Eksik olan noktalara MOBESE Kamerası koyarak eksiklerimizi gidermek istiyoruz. 
Bu kapsamda bir proje yaptık ve Emniyet Genel Müdürlüğümüze sunduk. 1 milyon liralık projemiz için bizde Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü olarak destek vermek amaçlı Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız ile görüştük. Bir havuz oluşturduk ve yapılan yardımları burada topluyoruz. Amacımız Kırklareli ili olarak 1 milyon liralık projenin 300 bin lirasını karşılamak. Bu kapsamda çalışmalarımız sürüyor. Şu anda Türk Telekom’un Data Hattı’nı kullanıyoruz ve her ay 3 bin lira bir bedel ödüyoruz. Yaptığımız proje kapsamında günden güne gelişen teknolojiyi de kullanarak kablosuz kamera sistemi kurmak istiyoruz. Bu projeyi hayata geçirdiğimiz takdirde hem MOBESE Kameralarımızın sayısı yükselmiş olacak hem de bazı masrafları düşmüş olacak.
Şuanda mevcut bulunan MOBESE Kameraları dolayısıyla suç oranlarında ciddi derecede azalma oldu. Çıkan olaylarda ya da yaşanan hırsızlıklarda MOBESE Kameraları sayesinde suçlu ya da suçluları kısa sürede yakalayabiliyoruz” dedi.
Ayrıca Canbazoğlu, mevcut bulunan 24 MOBESE Kameraları’ndan 12’sinin Plaka Okuma ve diğer 12’si ise Sabit ve Hareketli Kameralar olduğunu sözlerine ekledi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.