“MOBESE gücümüze güç katıyor”

20
Kırklareli Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu; “Yeni kurulan MOBESE gücümüze güç katıyor” dedi.


İl Emniyet Müdürü Canbazoğlu, yaptığı açıklamasında, şehirde Kent Güvenlik Yönetim Sistemi’nin (MOBESE) 9 Nisan 2010 tarihinde faaliyete geçtiğini söyledi.
İl genelinde değişik noktalarda 12’si hareketli, 12’si de sabit plaka tarayıcı kamera bulunduğunu ifade eden Canbazoğlu, Kırklareli’ne giriş çıkış yapan tüm araçların, bu sistemden geçmek zorunda olduğunu belirtti.
Sistemde yapılan inceleme doğrultusunda  Nisan ayından Haziran ayının sonuna kadar toplam 51 hacizli araç, 36 çalıntı plaka ve 60 trafikten men edilen aracın ele geçirilerek, hakkında işlem yapıldığını anlatan Canbazoğlu, şöyle devam etti:
”Bu arada MOBESE aracılığı ile 22 Mart 2010 tarihinde TREDAŞ da dolandırıcılık olayının failleri ve kullandıkları otomobiller tespit edildi. Yine müdürlüğümüzün takip ettiği sahte para olayında şahısların kullandıkları araç plakası verilmek suretiyle anında sisteme girilerek, nereden geçtikleri tespit edilerek, zanlıların yakalanmaları sağlandı. Çocuk Şube Müdürlüğümüz, festivalde meydana gelen yağmalama olayında olayın aydınlatılmasında MOBESE görüntülerini inceleyerek şahıslar tespit ettikten sonra ele geçirdi.”
MOBESE Sistemi’nden bir çok alanda yararlandıklarını ifade eden Canbazoğlu, ”Yapılan uygulamalar ve yeni kurulan MOBESE gücümüze güç katıyor. MOBESE polisimize destek verdiği gibi teknolojiden de bu şekilde faydalanarak ilimizi daha güvenli hale getirdik” diye konuştu. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here