“Mısır’da iç savaşa müsaade edilmemeli”

16
Alperen Ocakları Edirne Şube Başkanı Alpaslan Cankaloğlu Mısır’da yaşanan katliam ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

HABER MERKEZİ
Alperen Ocakları Edirne Şube Başkanı Alpaslan Cankaloğlu Mısır’da yaşanan katliam ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Mısır’da Mursi taraftarlarının darbeye karşı gösteriler yaptığı Nahda ve Adevviye meydanlarında ki göstericilerin üzerine rastgele ateş açılması sonucu yüzlerce insanın hayatını kaybettiği ve binlercesinin yaralandığı bilgisi alınmaktadır. Mısır da göstericilere karşı yapılan kanlı müdahaleler derhal durdurulmalıdır. Mısır bir an önce normalleşmeli, asla bir iç savaşa müsaade edilmemelidir. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Bu kanlı müdahaleyi yapanları, bu zalimleri lanetliyor ve kınıyoruz. Ve inanıyoruz ki sonuçta haklı davaların takipçileri kazanacaktır. Batı’nın, sırf çıkarları için bu olaylara sessiz kalmasını kabul etmiyoruz. Uluslararası toplum kuruluşları ne için ve hangi şartlar için kuruldular. Bu bugün sorgulanmaktadır. İslam ülkelerinin ve teşkilatlarının sessizlikleri ise zalimler karşısında diz çöktüklerinin bir göstergesidir. Türkiye derhal uluslar arası kuruluşları ve İslam ülkeleri teşkilatlarını acilen toplantıya çağırmalı ve bu katliamların sona erdirilmesi için harekete geçirmelidir. Göstericilere karşı yapılan kanlı müdahaleler derhal durdurulmalıdır. Mısır bir an önce normalleşmeli, asla bir iç savaşa müsaade edilmemelidir.
“Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.” Sözüne inanmış bizler asla susmayacağız.
Darbelere kaşı, zalimlere karşı, katliamlara karşı bedeli ne olursa olsun mazlumun, demokrasi şehitlerinin ve inananların yanındayız.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here