Minsolmaz; “Böyle gelmiş böyle gitmeyecek, Kırklareli hak ettiği hizmete kavuşacak”

15
* Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Parti Kırklareli Belediye Başkan Adayı Yüksek Mühendis Selahattin Minsolmaz; “Maalesef mevcut Belediye Yönetimi; 2004 ve 2009 Seçim Beyannameleri’nde olan taahhütlerinin hiçbirini yerine getirememiştir. Hatta bu yatırımları seçimlerden sonra bir daha dile bile getirmemiştir. Kentimiz günlük çözümlerle idare edilmiş, ilk 5 yılda Kent Kasaba’ya, ikinci 5 yılda ise Kasaba Köy’e dönüşmüştür.”

HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Belediye Başkan adayı Yüksek Mühendis Selahattin Minsolmaz, gazetemize yaptığı açıklama da Belediyecilikte doğru planlamanın önemine dikkat çekerek, bugüne kadar Kırklareli’de doğru planlama yapılmadığını söyledi. Bu yüzden yapılaşma, altyapı ve sosyal donatı alanları, kısaca imarın hatalı olduğunu iddia eden Yüksek Mühendis Mimsolmaz,  Kentin günlük çözümlerle idare edilir hale geldiğini, bunun ise ilk 5 yılda Kenti Kasaba’ya, ikinci 5 yılda ise Kasaba’yı Köy’e dönüştürdüğünü belirtti.
Kırklareli Belediyesi’nin mevcut yönetimini eleştiren Minsolmaz, Belediyenin kentin dinamiklerinin de desteğini alarak birlikte bir kent vizyonu ortaya koyamadığını, çağdaş bir stratejik plan doğrultusunda yürütülmesi gereken Belediyecilik hizmetlerinin, son 10 yıllık dönemde sınıfta kaldığını dile getirdi.
AK Parti Kırklareli Belediye Başkan adayı Selahattin Minsolmaz; “Maalesef mevcut Belediye Yönetimi; Yeni Belediye Hizmet Binası, Yeni Şehir Otogarı, Kapalı Pazar Yeri, İnci Dere Islahı, Katlı Otopark İnşası, Şehiriçi Trafik Düzenlemesi, Yağmur Suyu Şebekesi, Spor Tesisleri, Çocuk Oyun Alanları, Yol-Kanal ve İçmesuyu Altyapısı’nın tamamlanması gibi, 2004 ve 2009 Seçim Beyannameleri’nde olan taahhütlerinin hiçbirini yerine getirememiştir. Hatta bu yatırımları seçimlerden sonra, bir daha dile bile getirmemiştir” dedi.
* “Her şeyin başı doğru planlama”
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Belediye Başkan adayı Selahattin Minsolmaz açıklamalarına şöyle devam etti;
“Küresel rekabette artık, ülkeler, medeniyetler değil, şehirlerimiz, kentlerimiz yarışmaktadır. Bu yeni süreçte Belediyelerin önemi büyüktür. Artık Kırklareli’mizde; sıradan bir yerel yönetim anlayışı yerine; bir vizyona bağlı olarak yürütülen, yaşam kalitesi yüksek Kırklareli’yi oluşturacak, hizmet odaklı ve insan merkezli bir anlayışa ihtiyaç vardır. Fatih’in dediği gibi; “Belediyecilik bir şehri imar etmek, halkın gönlünü almaktır”
Bu anlamda şehri doğru imar etmek bizim en temel görevimiz olacaktır. Eğer kent planları hatalı yapılırsa; bugün şehrimizde olduğu gibi yapılaşma, altyapı ve sosyal donatı alanları, kısaca imar hatalı olur. Bu sebeple imar planlarının koruma ve kullanma dengesini gözetecek şekilde yapılması gerekiyor. Diğer teknik altyapı ve donatılarıyla birlikte imar planlarını acilen ele almamız gerekecek. Aksi halde yapılan tüm çalışmalar boşa gider. Kentte oluşacak yanlış yapılanmayı, daha sonra düzeltme şansımız yok. Dar bir yolu binaları kenara çekerek genişletme şansımız yok. Bu sebeple imar planları konusunda ciddi bir çalışma yapıyoruz. Diliyoruz ki Kırklareli’li hemşerilerimiz bunun etkisini ve faydasını kısa sürede görsünler. Şehrimizin mevcut ve yeni yaşam alanları, bölgenin fiziksel, ekonomik, sosyal ve kültürel yapısı doğru yorumlanarak, çağdaş planlama teknikleriyle geleceğe dönük olarak planlanacaktır. Şehrimizi sadece altyapı anlamında değil şehir estetiği anlamında da üst seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz. Bu amaçla; şehrimiz meydan ve ana caddelerine cephe veren yapılarımızın dış cephelerinde, modern ve estetik mimari uygulamalarla iyileştirmeler yapılacaktır.
Bunları yaparken; ulaşım kademesinin bir bütün olarak çalışmasını sağlamamız gerekiyor. Kırklareli’mizde ulaşım altyapısını mantıklı bir çözüme kavuşturmamız gerekiyor. Hepimizin bildiği gibi; Kırklareli merkezine çevre il ve ilçelerden beş ana yol ile ulaşılmaktadır. Sırası ile Edirne, Babaeski, Pınarhisar, Dereköy ve Kofçaz yollarımızın tamamını birbirine bağlayan “Kent Çevresi Ring Hattı”  oluşturularak, kent içi trafiği rahatlatılacaktır. Örneğin; Babaeski istikametinden gelip Kırklareli Üniversite Kampüsü’ne ulaşım sağlamak isteyen bir araç, kent içi trafiğine girmek zorunda kalmayacaktır. Böylece şehir içi trafik akışı rahatlayacak ve daha güvenli hale gelecektir.
Amacımız yaşanabilir bir Kırklareli için, kısa sürede doğru projelere imza atmaktır. Bizim siyaset felsefemizin temeli, “İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN” sözüdür. Bunu hayata geçirmenin en temel yolu da HİZMET etmektir. Amacımız seçimlerden ziyade, GELECEĞİ, GELECEK NESİLLERİ KAZANMAKTIR.” (Faruk Ceylan-Hacer Gökkaya)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.