Minsolmaz; “30 Mart’ta Kırklareli’nin makûs talihi değişecek”

19
* AK Parti Kırklareli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz; “Kırklareli’de her seçim dönemi, Belediye Başkan Adayı olanların beylik vaatleri; Kapalı Pazaryeri, İçmesuyu ve Otopark Sorunu’nun çözülmesi değil miydi? Şimdi soruyorum, neden yapmadılar? Kırklareli halkı hizmetsizlikten bıkkın ve kızgın” dedi.

HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Belediye Başkan adayı, Yüksek Mühendis Selahattin Minsolmaz ile Belediyecilik,  İçme suyu, Temiz Kırklareli, Şehiriçi Trafik düzenlenesi, Kapalı Otopark ve Kapalı Pazar yeri konularında görüştük.
Kırklareli için “Kırk Projesi” olduğunu belirten AK Parti Kırklareli Belediye Başkan adayı Minsolmaz; Kırklareli’nin öncelikli sorunlarının çözümlerini gazetemizle paylaştı. Belediye Başkanı olduğunda bu öncelikli sorunların çözümlerini anlattı. Kentimizin sorunlarının sadece bunlarla sınırlı olmadığını belirten Minsolmaz, görüşmemizden sonra projelerinin devamını da bizlerle paylaşabileceğini belirtti.
AK Parti’nin; Belediyecilikte tecrübeli Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz, Kırklareli’nin geçen 10 yılı kaybettiğini, Kırklareli’nin kaybettiği bu 10 yılı bir dönemde geri döndürebilmek için çalışacağını söyledi.
Minsolmaz projelerinin hazır olduğunu, Belediye Başkanı seçildiğinde, ekibiyle birlikte dakika geçirmeden Kırklareli’yi baştan aşağıya imar edebilmek için çalışmalara başlayacağını ifade ederek şunları kaydetti;
“Kırklareli halkı 10 yıldır Belediye hizmeti almıyor. 7’den 77’ye herkes bunun farkında. Maalesef Kırklareli insanı 10 yıldır aynı vaatleri verip yapamayan bir yönetime katlanmak zorunda kaldı. Şimdi size sormak istiyorum, mevcut yönetim, Kırklareli için ne yaptı? Belediyecilik yol süpürmek, kaldırım ve plansız programsız kavşak yapmak, heykel dikmek değildir.
Kırklarelin’de her seçim döneminde,  Belediye Başkan adayı olanların beylik vaatleri; Kapalı Pazaryeri, İçmesuyu ve Otopark Sorunu’nun çözülmesi değil miydi? Şimdi soruyorum, neden yapmadılar?
10 yıl önce vaatlerini sıralıyorsun, Belediye Başkanı seçiliyorsun ve yerine getirmiyorsun. Anladım size 5 yıl az geldi, ya da yetmedi. Pekala, ikinci 5 yılda da aynı vaatlerle seçmenin karşısına çıkmadınız mı? İkinci 5 yılda vaatlerinizi neden yerine getirmediniz?
Kırklareli’li hemşerilerimizle her gün bire bir görüşüyorum. Partili partisiz herkes aynı vaatleri verip yapmayan bir Belediye Başkanı’na katlanmak zorunda kaldıklarından duydukları pişmanlığı dile getiriyorlar. Artık bundan kurtulmak istediklerini ifade ediyorlar. Kırklareli’li hizmet alamamaktan, boşa geçen 10 yıldan dolayı muzdarip. Dolayısı ile Kırklareli bıkkın ve kızgın.
Kırklareli için Kırk Projem var. Halkımız bana Belediye Başkanlık yetkisini verirse; tüm projelerimi hayata geçireceğim. Gazeteniz aracılığı ile buradan Kırklareli halkına söz veriyorum. Lütfen bu gazeteyi sözümün senedi olarak saklasınlar.”
AK Parti Belediye Başkan Adayı Selahattin Minsolmaz Belediye Başkanı seçildiğinde yapacakları ile ilgili de şunları söyledi;
* “Belediyecilik bilgi, ekip ve sevda işidir”
“Belediyecilik, her şeyden önce bir sevdadır. Bu sevda, insana ve insanın olduğu her mekâna ulaşmak, onların hayatını kolaylaştırma sevdasıdır. Belediyecilik hizmetlerinde; kent ölçeğinde değişikliğe yol açacak hiçbir proje, Kırklareli halkının ve o projenin sunduğu faydaları kullanan paydaşların mutabakatı olmadan yapılamaz. 
Değişim güzeldir, değişimden korkmamak gerekir ve değişim bu işi bilen insanların elinde hep artı değer getirir. Bu işi bilmeyen insanların elinde savrulup gider, kentin değerini düşürür, kent algısını insanlarda bambaşka boyuta götürür.
Ya gelişimi yönetirsiniz, ya da trafik, gecekondulaşma, göç, çevre kirliliği gibi sorunların altında kalarak, kentlinin şehrine olan güveni azalır. Kentin dinamikleri farklı bir şekilde gelecek arayışına girer ve bu da geri gidişin başlangıcı olur. Biz şehrimizin daha yaşanabilir, daha sağlıklı ve daha güvenli bir yerleşim alanı olması için öncelikle, içme suyu, çevre kirliliği, trafik, otopark ve pazaryeri sorunlarının acilen çözümünü hedefliyoruz”
* Sağlıklı İçmesuyu
Halkımız çeşmelerinden akan suyu içemiyor ve mecburen hazır su kullanmak zorunda kalıyorlar.  Çeşmelerinden akan suyu kullanma amaçlı olarak tüketmek de dahi tereddüt içindeler. Su hayatın ve medeniyetin kaynağıdır.
Yeraltı ve yerüstü su kaynakları bakımından zengin imkânlara sahip olan, buna rağmen son yıllarda şehrimizin en öncelikli sorunu haline gelen “İçmesuyu Problemi”, Armağan Barajı devreye sokulmak suretiyle çözüme kavuşturulacaktır. Halkımız çeşmelerden tekrar temiz su içebilecektir.
* Temiz Kırklareli
Plansız ve programsız çöp toplanması yaz kış vatandaşımızın şikâyetine sebep oluyor. Şehir merkezindeki çöpler toplanırken, mahalle aralarındaki çöpler konteynırların dışına taşıyor ve dağ gibi birikiyor. Merkezdeki çöp toplama işlemi mesai saatlerinde yapılıyor ve trafikte sıkışıklıklara neden oluyor.
Halkımız bana Belediye Başkanlığı yetkisini verirse; Çevre temizlik hizmetleri; “7/24” Uygulaması kapsamında en etkin hale getirilerek, çöp toplama faaliyeti mesai saati başlamadan bitirilecektir. Meydan, cadde, sokak ve kaldırımların modern araçlarla düzenli olarak süpürülmesi sağlanıp, kent tozdan ve çamurdan arındırılacaktır.
* Şehiriçi Trafik Düzenlemesi ve Kapalı Otopark
Şehrimizin Trafik Mastır Planı hazırlanarak, kent içi trafiği düzenli hale getirilecektir. Modern trafik uygulamalarıyla araç trafiği akışkan hale getirilip yaya güvenliği sağlanacaktır. 
Ayrıca; Eski Yumurta Pazar’ının, Belediye Şantiyesi’nin ve Belediye Oteli’nin arkasında bulunan alanlarda olmak üzere 3 adet “Kapalı Otopark” inşa edilerek halkımızın hizmetine sunulacaktır.
* Kapalı Pazaryeri Projesi
Yıllardır her Belediye Başkanının en önemli seçim vaadi olan ama hiçbir zaman hayata geçirilmeyen, şehrimizin kanayan yarası haline gelmiş olan Kapalı Pazaryeri sorunu, Seyyar Pazarcılar Odamızla birlikte çözüme kavuşturulacaktır.
Eski Yumurta Pazarı’nın ve Belediye Şantiyesi’nin bulundukları yerlerde olmak üzere 2 adet “Pazaryeri ve Otopark Kompleksleri” inşaa edilecek, halkımızın hizmetine sunulacaktır.
Bu bakış açısıyla biz; büyüyen ve güçlü Kırklareli’nin Belediye Başkanlığı’na talibiz. Ekibimiz bu işin profesyonel olarak bilgisine sahip, uygulamasından gelen genç, dinamik ve idealist kişilerden oluşuyor. Partimizin bu konudaki marka değerine, tecrübemize, vatandaşımızla olan iletişimimize ve ekibimize güveniyoruz. Halkımız da bize güvensin ve destek olsun.
Aklın, bilimin, demokratik ve çoğulcu paylaşımın egemen olduğu bir yerde, sorunların çözümü hızlı ve kalıcı olur diye düşünüyoruz. Yönetime talip olanlar sorunların değil çözümlerin paydaşı olmalıdır. Şanslı kent yoktur, önüne fırsat çıktığında hazırlıklı olan ve doğru yönetilen kent vardır. Biz hep danışarak ve çalışarak hazırlıklı olacağız.
Kırklareli’mizde; Park, Yeşil Alan, Spor Alanları, Kapalı Pazaryeri, Otoparklar, Altyapı ve Üstyapı Tesisleriyle, çağdaş kent mekânlarının oluşturulmasından halkın sosyal,  kültürel beklentilerinin karşılanmasına kadar her alanda belediyecilik anlayışını yeniden şekillendirip, hizmetlerin halkımıza en çabuk ve kaliteli olarak ulaştırılmasında yeni dönem başlayacaktır.
Bu bakış açısıyla Kırklarelili hemşerilerimiz, son 10 yılda aldıkları daha doğrusu alamadıkları belediyecilik hizmetlerini iyi değerlendirip oylarını kullanmalıdır. Dertlenmeden ve çalışmadan asla olmaz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimin desteğini bekliyor, hepsine saygı ve selamlarımı sunuyorum” dedi. (Faruk Ceylan-Hacer Gökkaya)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here