Minikler Madalyaları topluyor

15
Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun Faaliyet Programında yer alan Türkiye Minikler Taekwondo Şampiyonası 2-5 Eylül 2013 tarihleri arasında Karaman’da yapıldı. 
HABER MERKEZİ
Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun Faaliyet Programında yer alan Türkiye Minikler Taekwondo Şampiyonası 2-5 Eylül 2013 tarihleri arasında Karaman’da yapıldı. 
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan Kapalı Spor Salonu’nda yapılan şampiyonaya, 70 ilden 820 Bayan 1280 Erkek olmak üzere toplam 2100 sporcu katıldı. Kırklareli ilini temsilen İl karması olarak katılınılan Şampiyona’da Ergin Spor Kulübü’nde çalışmalarına devam eden 12 sporcu Tatamiye çıkarak başarılı olmak için mücadele verdiler. Şampiyona’ya Bayanlarda; 27 Kg Rümeysa Nur Ergin, 36 Kg İrem Arslan, Duygu Kasırga, Ece Ateşova, Sinem Yalap, 40 Kg Eylül Eşiyok, 45 Kg Miray Caner. Erkeklerde; 27 Kg Göktuğ Alberk Şehir, 30 Kg Şengül Can Özlek, 33 Kg Buğra Demir, 40 Kg Göktuğ Topay +57 Kg Alperen Dalıcı katıldı.
Ergin Spor Kulübü Madalya serisine devam ediyor
Türkiye Minikler Taekwondo Şampiyonasında 2.Gün Mücadele eden Sporcularımızdan Ece ATEŞOVA Türkiye 2.si. Sinem YALAP Türkiye 3.sü olarak bizleri ve Kırklareli ilini en iyi şekilde temsil etme başarısı gösterdiler. Şampiyonada başarı elde etmiş olan Taekwondoculara hazırlanan pasta Ergin Spor Kulübü Sporcuları ile birlikte daha büyük başarılar elde etmek, bu sevinci gururu herkesin yaşaması için dua ederek şampiyon sporcular Tarafından kesildi. 
Antrenör; Savaş Ergin açıklamasında şunları söyledi: “Başarılı olan sporcularını tebrik ederken zor süreci çok çalışarak ve birik beraberlik sayesinde aştık. Neticede başarılı olarak karşılığını da aldıklarını gördüler. Ailelerin desteği de başarılı olmamızı sağladık. Bundan sonrası içinde en büyük destekçilerimiz onlar olacaklardır.2014 yılında başarı çıtasının daha da yukarılara çıkartacağız ve bu yönde çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. 
Kulüp Başkanı Gökhan Yeşil ise konuya ilişkin olarak şunları söyledi: “ Haftanın 3 günü 6 saat antrenman yaparak hazırlandık, daha fazla çalışma imkânımız olsa İlimiz adına daha iyi başarılar elde edebilirdik ve sonuç farklı olurdu. 2013 yılı içerisinde Ergin Spor Kulübü olarak hiçbir yerel faaliyete katılamadık, davet edilmedik sporcularımız bunun bilincinde olarak çalışmalarına devam etti ve başarılı oldular. Bizlerde, sporcularımızda her türlü zorluğun üstesinden gelerek çalıştık ve çalışacağız. Bundan sonrası içinde Kırklareli Taekwondo’sunu en iyi yerlere getirebilmek için mücadelemizi sürdüreceğiz. Bizlere bu şampiyona’ya katılabilmemiz için maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen herkese kulübümüz ve sporcularımız adına teşekkür ederiz” dedi.
                                                                                                                            Serkan Koçtürk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here