Minikler keplerini fırlattı

16
Kırklareli Bilal Yapıcı Anaokulu tarafından 01 Haziran 2010 Salı günü saat 18.30’da Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörlüğü Kültür Merkezi Salonunda yılsonu etkinliği düzenlendi.

HABER MERKEZİ

Bilal Yapıcı Anaokulu Müdürü Hatice Öksüz düzenlenen yılsonu etkinliğinde yaptığı açılış konuşmasında şunları kaydetti;” Eğitimin ilk basamağı Okul öncesi eğitimdir "Bizim için her çocuk özeldir" anlayışıyla öğrencilerimizi; Kendine güvenen, dürüst, ilkeli, hak ve sorumluluklarını bilen, kültürel çeşitlilik içinde, hoşgörülü ve insan sevgisini benimseyen bireyler olarak yetiştirmek misyonu ve bilincinde olan okulumuzda verdiğimiz eğitimle, çocuklarımızın ilköğretime ve hayata hazır başlamalarını sağlamanın yanı sıra aynı zamanda velilerimize ve kamuoyuna okul öncesi eğitimin önemini anlatabilmek, bu alandaki toplumsal bilinçlenmeyi arttırabilmek için yoğun çaba sarf etmekteyiz.
Çocukların yaşadığı ilk sosyal deneyim ana sınıfları ve anaokulların da yaşanmaktadır. Çocuklarımız, aile içinde kendilerine sunulan ilgi ve sevginin paylaşımını ve kurallar içerisinde yaşamayı okulöncesi dönemde öğrenmektedir. Anaokullarında üretme ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi öğrenen çocukların, ileri ki dönemlerde kendilerine yönelik özgüvenlerinin daha da arttığı görülmektedir. Çocuklarımızı, geleceğe ruh ve beden sağlığı yerinde bireyler olarak hazırlamak istiyorsak, okul öncesi eğitimin bizlere sağladığı bu güzelliklerden mutlaka faydalanmalıyız Bilal yapıcı Anaokulu olarak eğitim öğretime bu yıl başladık. Yeni açılan bir okul olmanın eksiklerini, olumsuzluklarını eğitimde avantaja çevirmeye gayret etmekteyiz.
Minik öğrencilerimiz yıl içinde öğrendikleri bilgileri, oyunları, şarkıları öğretmenleri, aileleri ve sizlerle paylaşmak için buradalar.
Bütün bir yılın yorgunluğunu öğrenciler ve aileleri ile birlikte atacak olmanın mutluluğunu yaşarken hoş geldiniz diyor; Okulumuzun  açılması aşamasında her türlü desteği veren hayırsever Yapıcı ailesine, İI Milli Eğitim Müdürlüğümüze, kurum ve kuruluşlara ve velilerimize, öğretmenlerimize, miniklerimize, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin özverili çalışmalarıyla hazırladıkları yılsonu gösterimizde bizi yalnız bırakmayan tüm katılımcılara teşekkür ederim.”
Yapılan yılsonu etkinliğinde Bartu Can Çakmak ve Duygu Kılıçtan Hoş Geldiniz Şiiri, Bengisu Coşkun Anaokulu Şiiri, Yıldızlar Sınıfı Mantarlar Rondu, Efdal Efe Yüksek’in Avcı Şarkısı, Menekşeler Sınıfının Ördek Dansı, Yiğit Polis Şiiri, Arılar Sınıfı Pamuk Prenses Gösterisi, Eda Ergül’den kurabiye adam hikayesi, Papatyalar Sınıfı Step gösterisi, İrem Aksoy ve Ecehan Olgundan Mini Mini Bir Kuş ve Çaydanlık Şarkısı, Yıldızlar Sınıfı Tombul Turp gösterisi, Papatyalar Sınıfı Bizim Murat gösterisi
Muhammed Yavuz Ellerim Tombik Şarkısı, Menekşeler Sınıfı Canı Yok Mu? Adlı Tiyatro
Asmin Karaçoban Çünkü Ben Bir Çocuğum adlı Şiiri, Papatyalar Sınıfı Pandomim gösterisi
Zeynep Taşkın Ve Gamze Ozlekten Komşu Komşu Tekerlemesi, Arılar Sınıfı Kelebek Dansı
Yıldızlar Sınıfı Farecik oyunu, Gülcenaz Dönmezden Bir Aslan Miyav dedi şarkısı
Menekşeler sınıfı palyaço gösterisi, Eylül Duru Elma cici çocuk şiiri, Papatyalar Sınıfı Kelebek Rondu,
Menekşeler Sınıfı ve yıldızlar sınıfı dans gösterisi, Arılar ve Papatyalar Sınıfının dans gösterilerini sundular. Katılımcılar tarafından beğenilen Bilal Yapıcı Anaokulu yılsonu gösterimine Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yasin Özdil, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Yücel, aileler ve öğrenciler katıldı. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here