Minikler için ilk ders zili bugün çalıyor

16
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından geçtiğimiz yıllarda uygulamaya konulan uyum eğitimi programı kapsamında, Anaokulu ve ilkokul 1. Sınıfına kayıt olanlar mink öğrenciler için ilk ders zili bugün çalıyor.
HABER MERKEZİ
Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi ilimiz Kırklareli’de de Anaokulu ve İlkokul 1. Sınıfı öğrencileri için ilk ders zili bugün çalacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Uyum Eğitimi Programı kapsamında Kırklareli İl Genelinde yaklaşık 7 bin 26 öğrenci ilk defa bugün okullar buluşacak. Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Celasun, Anaokulu ve İlkokul 1. Sınıfı öğrencileri için başlayacak okul için yaptığı açıklamada tüm okulların eğitme hazır olduğunu söyledi. Kırklareli, Babaeski ve Lüleburgaz’da bulanan okulların doğalgaza dönüştüğünü ve bu okulların Mantolama İşlemleri’nin yapıldığını söyleyen Celasun şunları kaydetti; 
“Geçen sene ve bu sene Kırklareli, Babaeski ve Lüleburgaz’da bulanan okulları doğalgaza dönüştürdük. Kırklareli Merkez’de doğalgaza dönüşmeyen iki-üç okulumuz kaldı. Bu okullar için Edirne’ye yazılarını yazdık, gerekli onayları istedik tarihi okullar oldukları için. Bu sene bu okullarımızın da ihalelerini yaptık ve bu sene tüm okullarımızda doğalgaz kullanılacak. Doğalgaza dönüşen okullarımızın mantolama ve dış cepe boya işlemlerini de bitirdik. Kırklareli, Babaeski ve Lüleburgaz’da Doğalgaza ve Moantolaması yapılmayan okulumuz bulunmuyor. 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında yine öğretmen açığımız bulunmuyor. Kırklareli eğitimde sorunsuz bir il ve sıkıntısız bir şekilde Bugün Anaokulu ve ilkokul 1. Sınıfı öğrencilerimizle birlikte yeni öğretim yılına gireceğiz. 15 Eylül 2014 Pazartesi günü itibariyle okullarımızda tüm öğrenciler eğitimlerine başlayacaklar. Tüm Milli Eğitim camiasına, öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyoruz.” (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here