Minik sporcular yaptıkları gösteriler ile gelecek için umut verdi

14
Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde tatile çıkan öğrencilerin vakitlerini sporla değerlendirmeleri amacıyla oluşturulan İl Spor Merkezleri’nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün 73. Kuruluş Yıldönümü ile İl Spor Merkezleri’nin Açılışı dolayısıyla düzenlenen program 01 Temmuz 2011 Cuma günü gerçekleştirildi.
Kırklareli Kapalı Spor Salonu’nda saat 20.30’da başlayan programa; Kırklareli Vali Yardımcısı Volkan Köksal, Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Süleyman Çetin, Gençlik Merkezi ve Spor Müdürü Ümmühan Bulut, İl Spor Okulları’nın antrenörleri, öğrencileri ve velileri katıldı.
Programın açılışında bir konuşma yapan Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Uzmanı Deniz Poyraz şunları kaydetti:
“1938 yılında kurulmuş olan Genel Müdürlüğümüzün bu yıl 73. Kuruluş Yıldönümü’nü kutluyoruz. Bu kutlamalar kapsamında 29 Haziran 2011 Çarşamba gününden itibaren faaliyetlerine başlayan İl Spor Merkezlerimizin de resmi açılışını bu program ile gerçekleştiriyoruz. 
Başta çocuklar ve gençler olmak üzere ülke genelinde tüm halkımızın bu etkinliklere aktif katılımını sağlamak, sporu tüm topluma yaygınlaştırmak, spor aracılığı ile vatandaşlarımız arasında dayanışma ve kaynaşmayı sağlama, sporun eğlenceli ve sağlıklı yönlerini bireylere bizzat tattırmak maksadıyla bu kutlamaları düzenledik.”
Konuşmanın ardından Kırklareli Vali Yardımcısı Volkan Köksal tarafından Kırklareli’de faaliyet gösteren 12 Dev Adam Basketbol Okulu sporcularına Başarı Belgeleri verildi. Kırklareli Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi gösterilerini sahneledi. 
* Sporcular becerilerini gösterilerle sundular
Kırklareli’de faaliyet gösteren Spor Kulüpleri’nin sporcular sırası ile gösterilerini sunmak üzere sahne aldılar. 
İlk olarak sahneye 20-25 Haziran 2011 tarihlerinde Tekirdağ’da düzenlenen “Minik Bayanlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası”nda 45 Kilogram Minik Bayanlarda Türkiye 1’ncisi ve 2’ncisi ile 27 Kilogram Minik Bayanlarda Türkiye 3’ncüsü çıkartan Ergin Taekwondo Spor Kulübü’nün sporcuları çıktı. Kulüp sporcuları sergilediler gösterileri ile izleyenlerden büyük tezahürat ve alkış aldı. Gösterilerin ardından “Minik Bayanlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası”nda 45 Kilogram’da Final müsabakası yapan ve Türkiye 1’ncisi olan Seray Oğuz ile Türkiye 2’ncisi olan Fatma Zehra Karabağ Tekirdağ’daki Finali Kırklareli Kapalı Spor Salonu’nda yaptıkları gösteri maçı ile tekrar canlandırdılar.
Ergin Taekwondo Spor Kulübü sporcularının gösterilerinin ardından 12 Dev Adam Basketbol Spor Okulu sporcuları sahnede yerini aldı. Sporcular velileri ile karşılıklı gösteri maçı yaptılar. Jimnastik Kulübü’nün sporcuları sergiledikleri bir birinden güzel esnek hareketleri ile izleyicilerden tam not alırken, Jimnastik Dalı’nda da gelecek yıllarda Kırklareli’ne madalya geleceğinin sinyalini verdiler. Judo Kulübü’nün yaptığı gösterinin ardından program Kırklareli’ye en çok başarı kazandıran Masa Tenisi Takımı’nın sporcularının gösteri ile sona erdi. (s)   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here