Minik polisler iş başında

16
Bu yıl 4-10 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Uluslararası Karayolu Trafik Güvenliği Haftası kapsamında minik polisler iş başına geçerek, Emniyet Kemeri Uygulaması yaptı.
HABER MERKEZİ
10 Mayıs Cuma günü saat 10.30’da İstanbul yolu üzerinde yapılan Emniyet Kemeri Uygulaması’nda minik polisler, önce otomobilleri durdu, sonra emniyet kemerinin takılıp takılmadığına baktı.
Emniyet kemeri takan sürücülere teşekkür eden minik polisler, emniyet kemerini takmadan trafikte seyir eden sürücülere ise Emniyet Kemeri’nin önemini anlatarak takmalarını istediler.
Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş, öğrencilere yaptırdıkları Emniyet Kemeri Uygulaması ile öğrencilere trafik kültürünü vermek istediklerini söyledi.
2013-2014 yıllarının Karayolları Güvenliği Stratejik Eylem Planı çerçevesinde “Hız ve Emniyet Kemeri Yılı” olarak ilan edildiğini hatırlatan Aktaş;
“4-10 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Uluslararası Karayolu Trafik Güvenliği Haftası’nı değişik etkinliklerle kutluyoruz. Öğrencilerimiz ile birlikte karayolunda uygulamalı trafik eğitimi yapıyoruz. 2013-2014 yılları Karayolları Güvenliği Stratejik Eylem Planı çerçevesinde Hız ve Emniyet Kemeri Yılı olarak ilan edilmişti. Bu uygulamada öğrencilerimiz gelen araçları durdurarak emniyet kemerinin takılı olup olmadığını kontrol ediyor ve emniyet kemeri takılı olan sürücülerimize teşekkür ediyor, emniyet kemeri takmayan sürücülere ise uyarıda bulunuyorlar. Amacımız ilimizde trafik kültürünü ve trafik şuurunu oluşturmak. Küçük yaştaki çocuklarımıza bu kültürü vermek ve benimsetmek istiyoruz” dedi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here