Minik öğrenciler okuma yazmaya anlamlı bir projeyle merhaba dediler

22
Okul hayatına sene başında merhaba diyen Şimşek Koleji birinci sınıf öğrencileri iki buçuk ay gibi çok kısa bir sürede okuma yazmaya geçtiler ve  “Okuma Pastası” adlı bir programla ailelerinin karşılarına çıktılar.


HABER MERKEZİ

Okuma – yazma sürecine yeni girmiş öğrenciler sınıf anneleriyle kestikleri ve lezzeti damaklarında kalan “Okuma Pastası” ile okumanın keyfini asla unutamayacakları bir program sundular.
Öğrencilerin başarısında büyük emeği olan, minicik yüreklerine sığmayan, öğretmenlerine olan sevgilerini, taşan sevinçlerini, güzel bir şiirle ortaya koydular.
Okuma tünelinden geçerek madalyalarını okul idarecisinin elinden almanın mutluluğunu da ayrıca yaşadılar.
Müzik ve İngilizce öğretmenleri tarafından hazırlanan şarkıları söylerken mutlulukları yüzlerinden okunan kolej öğrencileri “Okuma Pastasını” büyük bir coşkuyla kestiler ve annelerinin onlar için hazırladıkları sürpriz hediyeyi alırken çok sevindiler.
Aileleri de biricik evlatlarının başarıya doğru attıkları ilk adımı bu şekilde kutlamış oldular.

* “İlk defterim” sergisi ve “Kitap Evi” büyük bir ilgi ve beğeniyle karşılandı
Minik öğrenciler, Türkçe dersinde yaptıkları güzel yazı çalışması ile ilk defterlerinin tamamını bitirerek sınıflarında sergilediler. Sergiyi gezen veliler, çocuklarının yaptıkları çalışmaların sergilenmesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, serginin düzenlenmesinde emeği geçen sınıf öğretmenleri ve okul idaresine teşekkürlerini bildirdiler. Bazı veliler ise çocuklarının tamamladıkları bu defterleri hatıra olarak saklayacaklarını ifade ettiler. Okul Müdür Yardımcısı Bülent IRMAK yapmış olduğu konuşmasında: “Okumak, okumayı öğrenmek ve okudukları ile yaşamak, her insan için çok büyük önem arz etmektedir. Hayatın gizli bahçelerine açılan pencerenin anahtarları hükmünde olan okuma yetisini kazanan bütün öğrencilerimi ve ailelerini kutluyorum. Açıldığı ilk yıldan bu yana kitap okumaya büyük önem veren okulumuzda her sabah 20 dk kitap okumayla güne başlanmakta olup bu okuma zincirine yeni bireyler kazandırmanın da mutluluğu içindeyiz. Öğrencilerimiz okumaya geçtikleri için okuma pastası keserek mutluluklarını aileleriyle paylaşmalarından ötürü bizler de çok mutluyuz.”dedi.  Ayrıca okul idaresinin özel olarak tasarlayıp yaptırdığı sınıf kitaplığı da alkışlarla açıldı. Bu kitaplığın öğrencilere kitap okumayı sevmeleri için ev şeklinde hazırlanmış özel bir çalışma olma özelliği var. Minik kolej öğrencileri de kitaplığın içinde bulunan kitapları en kısa zamanda okuyup bitireceklerine dair söz verdikten sonra anne, baba ve öğretmenleriyle birlikte heyecanla kestikleri pastalarını afiyetle yediler. (mc)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here