Minik Öğrenciler Hayvanat Bahçesi’ni çok beğendi

25
Tekirdağ’ın Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Havuzlar Mahallesi’ndeki tesisinde kurulan mini hayvanat bahçesi, Başarı Çocuk Kulübü öğretmen ve öğrencileri tarafından ziyaret edildi.
HABER MERKEZİ 
Başarı Çocuk Kulübü’nde öğrenim gören 3-6 yaş grubundaki 30 öğrenci, Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde kurulan mini hayvanat bahçesini ziyaret etti. Öğretmenlerinin nezaretinde mini hayvanat bahçesini ziyaret eden minik öğrenciler, daha önce hiç görmedikleri hayvan türleri ile tanışma imkânı buldular. Midilli atı, tavus kuşu, sülün, Kafkas sülünü, kumru, keklik, bıldırcın, hindi, çil keklik, tokat tavuğu, ispenç horoz, yerli tavşan, paçalı horoz, paçalı tavuk, taklacı güvercin, Mardin güvercini, posta güvercini, av köpeği, kel tavuk, kel horoz, yaban ördeği, pekin ördeği, Çin kazı hayvan  türlerini ilgiyle inceleyen minik öğrencilerin sevinç ve heyecanı gözlerden kaçmadı. Manej alanında bulunan Midilli atlara büyük bilgi gösteren minik öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Erkan Tosun, minik öğrencilere hayvanat bahçesinde bulunan hayvanlar hakkında bilgiler verdi. Okul öncesi ve ilköğretim çağındaki öğrencilere hayvan sevgisi aşılamayı hedeflediklerini ifade eden Tosun, farklı haytan türlerinin de mini hayvanat bahçesine dahil edileceğini sözlerine ekledi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here